افشاگری همسر انور سادات درباره صدام

۱۳۹۶-۰۷-۱۳ سیاست

افشاگری همسر انور سادات درباره صدام

«جیهان سادات» در سالگرد پیروزی ارتش مصر بر اسرائیل از تهدید صدام حسین به قتل سران عرب سخن گفت.

به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامه الدستور مصر، جیهان سادات، همسر انور سادات، رئیس جمهور سابق مصر شب گذشته به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی ارتش مصر بر اسرائیل در جنگ اکتبر ۱۹۷۳ از تهدید صدام حسین، دیکتاتور سابق عراق به قتل سران عرب خبر داد.

وی در بخشی از سخنان خود گفت: انور سادات زمانی مصر را تحویل گرفت که کشور اشغال و از لحاظ اقتصادی ویران بود؛ اما او تلاش کرد تا برای مصر جذب سرمایه کند. حمله به دوران سادات ظلم است. اگر فلسطینی ها به سادات در مذاکرات «منا هاوس» می پیوستند (مذاکراتی که در هتل مناهاوس در الجیزه مصر میان اسرائیل، آمریکا و مصر در سال ۱۹۷۷ برای حل نهایی مشکل بیت المقدس و پناهندگان فلسطینی شکل گرفت) قطعا سرزمین هایشان را چند برابر آنچه اکنون به دنبال آن هستند، می توانستند پس بگیرند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: من زمانی با سادات ازدواج کردم که او هیچ چیز نداشت. من شیفته شخصیت و ملی گرایی او شدم. سادات همسری رومانتیک بود و من به خاطر عشق او به میهن با وی ازدواج کردم.

جیهان سادات، همسر انور سادات، رئیس جمهور سابق مصر در ادامه تصریح کرد: سادات معتقد بود باید منطقه سینا آباد شود و من زمانی که مشاهده کردم این منطقه در دوره اخوان المسلمین از سوی تروریست ها اشغال شده، ناراحت شدم. ارتش و پلیس مصر خون هایشان ریخته می شود تا بتوانند منطقه سینا را از چنگال تروریسم آزاد کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با متهم کردن اخوان المسلمین مدعی شد: اخوان المسلمین انقلاب را به سرقت برد و آنها برای رسیدن به حکومت توطئه کردند. من هنگامی که قاتلان همسرم را در جشن ۶ اکتبر در زمان مُرسی مشاهده کردم، اشک ریختم.

وی در بخش دیگری سخنانش با اشاره به پیمان صلح میان مصر و اسرائیل که در سال ۱۹۷۹ به امضا رسید، گفت: صدام حسین با تهدید سران عرب گفته بود، هر کس در پیمان صلح در کنار مصر بایستد، او را در اتاق خوابش خواهم کشت. سران عرب حمایتشان را از پیمان صلح مخفی نگه می داشتند و صدام حسین مسئول تکه تکه شدن ملی گرایی عرب بوده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

(Visited 476 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۷-۱۳ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.