جزئیات ماجرای حذف پراید از سرویس مدارس

۱۳۹۶-۰۷-۱۱ جامعه

جزئیات ماجرای حذف پراید از سرویس مدارس

رئیس اداره توسعه انجمن اولیا و مربیان از اجرای آزمایشی سامانه سپند برای ساماندهی بهتر سرویس مدارس خبر داد.

محمدرضا ولی‌زاده رئیس اداره توسعه انجمن اولیا و مربیان درگفت وگو با باشگاه خبرنگاران، در مورد ساماندهی وضعیت سرویس مدارس در سراسر کشور عنوان کرد: سامانه‌ای به نام سپند ( سامانه پایش ناوگان حمل و نقل دانش‌آموزی) در نظر گرفته شده که اکنون مراحل اولیه اجرای آن را داریم.

وی افزود: این سامانه به طور آزمایشی در استان‌های مرکزی، یزد و تهران در حال فعالیت بوده و در آن اپلیکیشن‌های علمی استفاده شده تا خدماتی مورد قبول برای دانش‌آموزان و خانواده‌های آن‌ها داشته باشد.

رئیس اداره توسعه انجمن اولیا و مربیان تصریح کرد: این سامانه بعد از اجرای کامل مراحل آزمایشی مورد آسیب شناسی قرار گرفته تا در سال‌های آتی با همکاری وزارت کشور در سراسر استان‌ها توسعه پیدا خواهد کرد.

ولی‌زاده در مورد محدودیت استفاده از خودروی پراید گفت: تصمیمات مربوط به حمل و نقل مدارس در کارگروه ماده ۱۸ هر استان اتخاذ می‌شود و نهادهای فرعی می‌توانند بدون توجه به این کار گروه تصمیم‌گیری کنند بر همین اساس حذف خودروی پراید با راننده مرد در کمیسیون امور فرهنگی شورای شهر تهران مطرح شده بود و حتی به صحن علنی شورا نیامد.

وی یادآور شد: با توجه به این شرایط، حذف خودروی پراید در تهران نیز وجود ندارد و برای امسال شرایط مانند سابق است البته با این حذف مشکلی نداریم اما باید در ابتدا جایگزین مناسب برای این خودرو اعلام شود و بعد از آن حذف را داشته باشیم.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۷-۱۱ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.