مخالف سرسخت “پوتین” محکوم به حبس شد

۱۳۹۶-۰۷-۱۱ سیاست

مخالف سرسخت “پوتین” محکوم به حبس شد

اپوزیسیون اصلی دولت روسیه به اتهام “درخواست از مردم برای حضور در راهپیمایی غیرقانونی در سن پترزبورگ” به ۲۰ روز حبس محکوم شده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری دویچه وله، دادگاهی در مسکو “الکسی ناوالنی”، مخالف سرسخت دولت ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه را به ۲۰ روز حبس به دلیل دعوت از مردم برای حضور در راهپیمایی غیرقانونی در سن پترزبورگ محکوم کرد.

ناوالنی کمپین مقابله با فساد ریاست جمهوری روسیه را به راه انداخته و این اقدام از سوی دادگاه درست پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ماه مارس ۲۰۱۸ رخ داده است. پوتین هنوز تصمیم خود را درباره اینکه می‌خواهد برای این انتخابات نامزد شود، اعلام نکرده است و ناوالنی نیز گفته که تمایل دارد تا برای این انتخابات کاندید شود اگرچه به نظر می‌رسد تایید صلاحیت نشود.

حکم روز دوشنبه علیه ناوالنی ۴۱ ساله به دلیل تلاش برای ترغیب مردم در برگزاری راهپیمایی اعتراضی در سن پترزبورگ صادر شده است که دومین شهر بزرگ روسیه محسوب می‌شود.

این راهپیمایی بخشی از کمپین ناوالنی در تور سفر به سراسر روسیه است که قرار بود از هفتم اکتبر و در روز تولد شصت و چهار سالگی پوتین برگزار شود.

ناوالنی در توئیتی نوشت: آنها برای من ۲۰ روز حبس بردیدند. آنها از راهپیمایی‌های من می‌ترسند. این حکم هدیه‌ای برای تولد پوتین است.

روز جمعه نیز ناوالنی در آپارتمانش در مسکو بازداشت و مورد بازجویی پلیس قرار گرفت که این بازداشت وی را از برگزاری راهپیمایی در شهر نیژنی نویوگراد که دارای مجوز هم بود، برحذر داشت.

ناوالنی قصد داشت تا روز شنبه در شهر اورنبرگ نزدیک قزاقستان دست به راهپیمایی بزند.

براساس قانون روسیه، برگزاری راهپیمایی‌ها و تجمعات مردمی بدون مجوز دولتی حبس تا ۳۰ روز در پی دارد. این قانون پس از راهپیمایی‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۲ علیه دولت مرکزی و در پی پیروزی پوتین در انتخابات ریاست جمهوری آن سال اجرایی شده است.

(Visited 49 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۷-۱۱ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.