خاتمی: برخی می‌گویند حجاب در ایران مانند لبنان و ترکیه اختیاری شود؛ اینها به اصل دینداری بی‌تفاوتند

۱۳۹۶-۰۷-۰۳ سیاست

خاتمی: برخی می‌گویند حجاب در ایران مانند لبنان و ترکیه اختیاری شود؛ اینها به اصل دینداری بی‌تفاوتند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: برخی می گویند حجاب در ایران مانند لبنان و ترکیه اختیاری شود و هر فرد هر طور خواست حجاب داشته باشد. این افراد نسبت به اصل دینداری بی تفاوت هستند.

آیت الله سید احمد خاتمی یکشنبه شب در مراسم سوگواری شب سوم محرم در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر امام رضا(ع) افزود: در عرصه دفاع از دین سه مساله بی‎ تفاوتی نسبت به دین، دینداری عافیت طلبانه و دینداری صادقانه وجود دارد.

وی ادامه داد: امام حسین(ع) در کربلا در برابر دینداری عافیت طلبانه ایستادگی کرد و آن حضرت دائما به دشمنان تذکر می دادند که عافیت طلب شده اند.

امام جمعه موقت تهران گفت: حضرت سیدالشهدا(ع) با قیام عاشورا دفاع واقعی و خالصانه ای از دین برای بشریت به نمایش گذاشتند تا عبرتی برای همگان باشد و بعد از آن حضرت نیز امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) با تشریح واقعه کربلا گفتمان عاشورایی را زنده نگهداشتند.

وی افزود: افراد دیندار در برابر هجمه ‎های دشمن ساکت نمی نشینند و اگر ما بخواهیم به دشمنان خود یعنی آمریکا پاسخی کوبنده دهیم باید سبک و سیاق حضرت سیدالشهدا(ع) را در پیش گرفته و در چارچوب شعار ‘هیهات من الذله’ حرکت کنیم.

آیت الله خاتمی گفت: امام حسین (ع) باگذشت ترین انسانهای روزگار بود و هیچکس با آن حضرت از این نظر برابری نمی کرد. فشرده همه ارزشها در گذشت است و شهدای دفاع مقدس و امروز شهدای مدافع حرم از بهترین داشته خود یعنی از جان گذشتند و آنان کسانی هستند که درس عاشورا را به خوبی آموختند.

منبع: ایرنا

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۷-۰۳ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.