“آنگلا مرکل” صدراعظم باقی ماند

۱۳۹۶-۰۷-۰۳ سیاست

“آنگلا مرکل” صدراعظم باقی ماند

نتایج رسمی شمارش آراء انتخابات پارلمانی آلمان، پیروزی حزب مرکل را تایید می کند.

به گزارش آسوشیتدپرس از برلین، نتایج رسمی شمارش آراء انتخابات پارلمانی آلمان، پیروزی حزب مرکل را تایید می کند.

در همین حال ،‌امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه ضمن تبریک به آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان به مناسبت پیروزی وی در انتخابات پارلمانی این کشور، تاکید کرد با جدیت به همکاری اساسی خود با مرکل ادامه خواهد داد.

جهش تاریخی راست افراطی

حزب راست افراطی ملی گرای آلمان موسوم به آلترناتیو برای آلمان که یک حزب ضداسلامی و ضدمهاجرت است روز یکشنبه پس از کسب نتایج بی سابقه در انتخابات پارلمانی قول داد شرایط موجود در این کشور را تغییر دهد.

الکساندر گولاند از سران حزب آلترناتیو برای آلمان اعلام کرد:” ما کشور را تغییر خواهیم داد. ما آنگلا مرکل را از عرصه بیرون خواهیم کرد و کشورمان را پس خواهیم گرفت.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از برلین، طبق نتایج نظرسنجی هایی که در زمان رای گیری در انتخابات پارلمانی آلمان به دست آمد، جنبش اسلام ستیز و مهاجرستیز آلترناتیو برای آلمان که برخی از اعضا و رهبران آن خواستار پایان ابراز ندامت آلمان در خصوص جنایات رژیم نازی شده اند، در این انتخابات بیش از سیزده درصد آرا را به دست آورده و احتمالا هشتاد و شش تا هشتاد و نه نامزد خود را به بوندستاگ خواهد فرستاد. آلترناتیو برای آلمان در سال ۲۰۱۳ به منظور مقابله با پول واحد اروپا و طرحهای نجات مالی منطقه یورو تشکیل شد اما به تدریج به یک حزب مهاجرستیز و بیگانه ستیز تبدیل شد به طوری که در حال حاضر برخی از اعضا و رهبران آن از قبیل الکساندر گولاند هشدار داده اند که اگر وضع به همین منوال ادامه داشته باشد آلمانها به زودی در کشور خودشان هم احساس غربت خواهند کرد.

در انتخابات پارلمانی سال ۲۰۱۳ حزب آلترناتیو برای آلمان ۴/۷ درصد آرا را به دست آورد و نتوانست حد نصاب پنج درصد آرا در سطح ملی را که برای ورود به پارلمان تعیین شده است، کسب کند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۷-۰۳ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.