حمله ترامپ به مک‌کین و دیگر جمهوری‌خواهان!

۱۳۹۶-۰۷-۰۲ سیاست

حمله ترامپ به مک‌کین و دیگر جمهوری‌خواهان!

رئیس‌جمهوری آمریکا در پیامی توئیتری از ناکامی جدید سنای تحت کنترل جمهوری‌خواهان برای تصویب اصلاحات بهداشت و درمان انتقاد کرد. ترامپ گفت سناتور مک‌کین “آبروی آریزونا را برد”.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه گاردین، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا از حدود هفت صبح شنبه با ارسال توئیت‌هایی از جان‌ مک‌کین، سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی انتقاد کرده و گفت او “آبروی آریزونا را برد”.

همچنین او سایر جمهوری خواهان را تحریک کرد تا آنها برای اقدام ترغیب شوند.

او همچنین طرح کنونی و جنجالی گراهام-کاسیدی را برای ملغی کردن “قانون مراقبت مقرون به صرفه” ستود.

مک‌کین جمعه تلاش جمهوری‌خواهان سنا برای تصویب طرح گراهام – کاسیدی پیش از ضرب‌الاجل ۳۰ سپتامبر را ناکام گذاشت. این طرح تلاشی برای ملغی کردن برنامه بهداشت و درمان باراک اوباما، رئیس‌جمهوری سابق آمریکاست.

این سناتور در بیانیه‌ای قابل توجه گفت: نمی‌توانم با وجدان راحت به پیشنهاد گراهام – کاسیدی رای بدهم. معتقدم که با همکاری جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها می‌توانیم عملکرد بهتری داشته باشیم و تاکنون تلاش واقعی نکرده‌ایم.

در پی این اقدام، دونالد ترامپ گفت مخالفت سناتور مک‌کین با لایحه جدید “کاملا دور از انتظار” و “وحشتناک” بود.

رئیس‌جمهوری آمریکا جمعه گفت: ناراحت‌کننده است. ما سناتورهای دیگری هم داریم اما حداقل می‌دانیم موضع آنها چیست. صادقانه می‌گویم واقعا وحشتناک است. واقعا اتفاق وحشتناکی برای حزب جمهوری‌خواه رخ داده است.

ترامپ در ادامه توئیت‌هایش در روز شنبه نوشت: جان مک‌کین هرگز قصد نداشت به این لایحه رای مثبت دهد؛ لایحه‌ای که داگ دوسی، فرماندار آریزونا عاشق آن است. او روی ملغی و جایگزینی کمپین کرد. آبروی آریزونا را برد!

ترامپ همچنین دو جمهوری‌خواه دیگر را هدف انتقاد قرار داد. او درباره یکی از سناتورهای مخالف طرح گراهام – کاسیدی نوشت: “من رند پل را می‌شناسم و می‌دانم او راهی برای رسیدگی به این مساله به نفع حزبش پیدا می‌کند.”

سناتور لیزا مورکوفسکی از ایالت آلاسکا هم از حملات ترامپ در امان نماند. ترامپ نوشت: حق بیمه آلاسکا تحت اوباماکر ۲۰۰ درصد رشد داشت که بدترین وضعیت برای کشور است. مردم خشمگین هستند! لیزا ام. باید جواب بدهد.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۷-۰۲ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.