تظاهرات در کره شمالی علیه ترامپ + تصاویر

۱۳۹۶-۰۷-۰۲ جامعه

تظاهرات در کره شمالی علیه ترامپ + تصاویر

کره شمالی بزرگترین تظاهرات ضد آمریکا خود را در پیونگ یانگ برگزار کرد و شرکت‌کنندگان در این تظاهرات سازمان یافته از رهبری خود حمایت کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این تظاهرات در حالی برگزار شد که اخیرا تهدیدهای متعددی همراه با توهین میان کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی و دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا رد و بدل شده است.

تظاهرات با حضور جمع زیادی از مردم کره شمالی روز شنبه در میدان کیم ایل سونگ (پدر بزرگ رهبر کره شمالی و موسس این کشور) در پیونگ یانگ برگزار شد.

آنها به سخنان مقام‌های ارشد این کشور که در نکوهش آمریکا و رئیس جمهوری این کشور بود، گوش می‌دادند.

راهپیمایان همچنین شعارهایی چون “انتقام کامل و قاطع” و “مرگ بر امپریالیسم آمریکایی” سر می‌دادند. آنها عباراتی همچون “نابودی کامل” را نیز به کار می‌بردند.

خبرگزاری دولتی و رسمی کره شمالی گزارش داد، در میان این راهپیمایان کارگران، مقام‌ها و دانش آموزان و دانشجویان دیده می‌شدند.

این راهپیمایی در واکنش به سخنرانی پر تنش رئیس جمهوری آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل در روزهای گذشته بود که به شدت از اقدامات کره شمالی انتقاد کرد.

رئیس جمهوری آمریکا، رهبری کره شمالی را “مرد موشکی دوستدار خودکشی” خواند و گفت، آمریکا اگر مجبور باشد از خودش و متحدانش دفاع کند هیچ گزینه‌ای ندارد مگر آنکه به طور کامل کره شمالی را نابود کند.

کره شمالی روز جمعه بیانیه‌ای بی‌سابقه را به صورت مستقیم از جانب رهبری این کشور منتشر کرد. وی ترامپ را “آشفته و مبتلا به هذیان خودبزرگ‌بینی” دانست و گفت که کشورش در بالاترین سطح مقابله با آمریکا قرار دارد.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۷-۰۲ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.