تیلرسون پیش از دیدار با ظریف: «برجام» باید بازنگری شود

۱۳۹۶-۰۶-۲۹ سیاست

تیلرسون پیش از دیدار با ظریف: «برجام» باید بازنگری شود

وزیر خارجه آمریکا مدعی است برجام در قالب فعلی آنطور که باید مانع از پیشرفت برنامه هسته ای ایران نمی شود و بازبینی آن امری واجب است.

به گزارش مهر، «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با «فاکس نیوز» مدعی شد: توافق هسته ای ایران باید بازنگری شود.

وی ادامه داد: ما به طور قطع نیازمند حمایت اروپایی ها و دیگر متحدانمان هستیم تا به ایران بفهمانیم این توافق واقعا نیازمند بازبینی است.

این ادعای تیلرسون در حالی ایراد شد که وی قرار است امروز چهارشنبه برای نخستین بار با «محمد جواد ظریف» همتای ایرانی خود دیدار کند.

گفتنی است دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در نخستین سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل، برجام را مایه نگرانی ایالات متحده توصیف کرد و از آمادگی برای عقب نشینی از آن سخن گفت.

حالا تیلرسون با تکرار ادعاهای «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی، از بند موسوم به «غروب آفتاب» برجام اعلام نارضایتی کرده و می گوید این توافق آنطور که لازم است برنامه هسته ای ایران را کند نمی کند.

نتانیاهو نیز پیشترمدعی شده بود با اجرای این بند که شامل افزایش سانتریفیوژهای غنی سازی اورانیوم بعد از ۱۰ سال و افزایش حجم اورانیوم کمترغنی شده بعد از ۱۵ سال است، ایران عملا به نقطه صفر باز می گردد و بار دیگر در مسیر ساخت بمب هسته ای قرار می گیرد!

(Visited 67 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۶-۲۹ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.