کلینتون: دیگر در انتخابات ریاست‌جمهوری نامزد نخواهم شد

۱۳۹۶-۰۶-۲۰ سیاست

کلینتون: دیگر در انتخابات ریاست‌جمهوری نامزد نخواهم شد

نامزد ناکام در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا با اذعان به شکست در مقابل دونالد ترامپ گفت دیگر در انتخابات شرکت نمی‌کند.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات ناکام در برابر یک تازه‌وارد به دنیای سیاست در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا، روز یکشنبه با اذعان به شکست خود در برابر دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور اعلام کرد دیگر در انتخابات ریاست جمهوری نامزد نخواهد شد.

او در مصاحبه با برنامه «ساندی مورنینگ» شبکه تلویزیون سی بی اس با اشاره به شکست خود در برابر ترامپ، اعلام کرد: «این شکست همچنان بسیار دردناک مانده است و بسیار مرا اذیت می‌کند».

کلینتون ۶۹ ساله همچنین گفت: «دیگر نامزد نخواهم شد».

او به شکست راهبرد خود در تلاش برای ارائه راه حل‌هایی به انتخاب‌کنندگان خشمگین و ناامید یا اجازه دادن به ترامپ برای فریب دادن رای‌دهندگان اذعان کرد.

وزیر خارجه سابق آمریکا اذعان کرد: «شمار زیادی از مردم نمی‌خواستند به صحبت‌های من درباره طرح هایم گوش دهند. آن‌ها می‌خواستند من با خشم آن‌ها همدلی کنم. من برای فهماندن به آن‌ها که آن‌ها را درک می‌کنم می‌بایست بهتر عمل می‌کردم».

کلینتون اگر به وعده خود عمل کند، با اذعان به این که دیگر نامزد نخواهد شد، به فعالیت سیاسی خود که در سال ۲۰۱۶ او را به نخستین زن نامزد انتخابات ریاست جمهوری یکی از احزاب بزرگ آمریکا تبدیل کرد، پایان می‌دهد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۶-۲۰ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.