فرار ۶ میلیون نفری از طوفان ایرما ! +عکس

۱۳۹۶-۰۶-۱۹ حوادث

فرار ۶ میلیون نفری از طوفان ایرما ! +عکس

فرمانداری فلوریدا روز شنبه اعلام کرد که با نزدیک شدن توفان ایرما به این ایالت تاکنون نزدیک به ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تن از ساکنان آن هشدار تخلیه دریافت کرده‌اند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، تنها در ۲۴ ساعت گذشته از ۷۰۰ هزار تن از ساکنان فلوریدا خواسته شد که خانه‌های خود را ترک کنند و با توجه به شدت این توفان، بیم آن می‌رود که افراد بیشتری از جمعیت ۲۰ میلیونی این ایالت ناچار به تخلیه شوند.

«ریک اسکات» فرماندار فلوریدا پیش از این گفته بود که از آنجایی که این توفان در بالاترین درجه دسته‌بندی شده است، همه ساکنان این ایالت باید آماده تخلیه باشند.

ایرما که سرعت آن گاه به ۱۸۰ مایل (۲۹۰ کیلومتر) در ساعت می‌رسد، در روزهای گذشته این توفان جزایری در کارائیب از جمله بارابودا، سن مارتین و ویرجین را درنوردید، درختان را از جا کند و خانه‌ها و بیمارستان‌ها را ویران کرد.

رسانه‌های محلی روز شنبه گزارش دادند که در پی این توفان، شش تن در روزهای گذشته در جزایر ویرجین و آنگویلا جان باختند و خسارات سنگینی به مناطق مختلف وارد شد. شمار کشته‌ها در جزایر کارائیب در مجموع بیش از ۲۰ تن است.

ایرما اکنون در نزدیکی سواحل شمالی کوبا است و به زودی به ایالت فلوریدای آمریکا می‌رسد. همچنین توفان دیگری به نام خوزه به سمت جزایر کارائیب در حرکت است.

آژانس هواشناسی فرانسه روز شنبه بالاترین درجه هشدار را برای ساکنان جزیره‌‌های سن بارتلمی و سن مارتن که جزو قلمرو این کشور قرار دارند، صادر کرد.

این نهاد به مردم این مناطق هشدار داده است که با فرا رسیدن توفان خوزه باید به انتظار بارش باران‌های سیل‌آسا و وزش بادهایی‌ باشند که سرعت آن‌ها تا ۱۲۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۶-۱۹ حوادث

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.