ترامپ تهدید شد

۱۳۹۶-۰۶-۱۴ سیاست

ترامپ تهدید شد

فرماندار نیویورک و دادستان کل این ایالت اعلام کردند که اگر رئیس جمهوری آمریکا به طرحش برای توقف برنامه کاهش کمک‌های فدرال برای کودکان مهاجر در آمریکا ادامه دهد، علیه وی شکایت می‌کنند. ایالت واشنگتن نیز چنین تهدیدی را علیه ترامپ مطرح کرده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری News۱۰، اندرو کومو، فرماندار ایالت نیویورک در بیانیه‌ای گفت: اگر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به این اقدام جامه عمل بپوشاند، ایالت نیویورک در حمایت از کودکان و منافع مستقل ایالتی علیه این طرح شکایت می‌کند.

هم‌اکنون دولت آمریکا بر اساس برنامه‌ای موسوم به “DACA”، ۴۲ هزار نیویورکی بدون مدرک هویت را تحت پوشش دارد که این افراد زمانیکه کودک بودند، وارد آمریکا شده‌اند.

این برنامه به چنین افرادی اجازه می‌دهد تا در آمریکا بمانند و از مزایای در نظر گرفته شده برایشان استفاده کنند.

ترامپ در دوران انتخابات قول داد تا این برنامه را که در دوران باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق آمریکا اجرایی شده بود، متوقف کند.

“اریک اشنایدرمن”، دادستان کل ایالت نیویورک نیز در واکنش به برنامه ترامپ برای توقف DACA گفت: آنها براساس قوانین آمریکا رفتار می‌کنند. آنها مالیات پرداخت می‌کنند پس حق دارند تا در خانه‌ای بمانند که می‌شناسند.

باب فرگوسن، دادستان ایالت واشنگتن نیز تهدید کرد که اگر ترامپ چنینی کاری انجام دهد از تمامی ابزارهای حقوقی که در اختیار دارد برای دفاع از این افراد ساکن ایالت واشنگتن استفاده خواهد کرد.

گزارش‌هایی در این باره وجود دارد که ترامپ احتمالا به دنبال پایان دادن به برنامه DACA است. کاخ سفید نیز اعلام کرده که این تصمیم امروز (سه شنبه) اعلام می شود.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۶-۱۴ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.