اعلام زمان برگزاری اجلاس مجلس خبرگان

۱۳۹۶-۰۶-۱۲ سیاست

اعلام زمان برگزاری اجلاس مجلس خبرگان

سخنگوی هیات رییسه مجلس خبرگان با اشاره به برگزاری اجلاس این نهاد در روزهای ۲۸ و ۲۹ شهریور گفت: یک روز بعد خبرگان با حضور در مرقد امام راحل به تجدید پیمان با آرمان‌های رهبر انقلاب می‌پردازند واعلام می‌کنند پرچمی که ایشان به اهتزاز درآورده همچنان در اهتزاز خواهد ماند.

به گزارش برنا، آیت‌الله خاتمی در جمع خبرنگاران با تاکید بر نقش ارزنده اطلاع رسانی در سلامت جامعه عنوان کرد: اگر رسالت خبرنگاری آنچنان که مورد رضای خداوند هست بر اصل امانت، صداقت و مصلحت عمل شود، در نهایت به سلامت جامعه می‌انجامد.

دبیر مجلس خبرگان رهبری با اشاره به آیه‌ای از قران کریم ادامه داد: ورود قرآن کریم به این عرصه گویای اهمیت مساله است. ما بر این باوریم که امروز بسیاری از رسانه‌های جهانی که از ناحیه صهیونیزم تعیین می‌شوند مصداق این آیه هستند امیدواریم رسانه‌های ما به جایی برسند که محور ارزیابی شده و مردم صحت و سقم خبرهای دیگران را در رسانه‌ها ما دنبال کنند.

وی در ادامه به شرح سومین اجلاس رسمی مجلس خبرگان در دوره‌ی پنجم پرداخت و گفت: زمان اجلاس سوم سه شنبه و چهارشنبه ۲۸ و ۲۹ شهریور ماه است. سپس در روز ۵ شنبه، خبرگان با حضور در مرقد امام راحل به تجدید پیمان باآرمانهای رهبر کبیر انقلاب اسلامی می‌پردازند واعلام می‌کنند پرچمی که ایشان به اهتزاز درآورده همچنان در اهتزاز خواهد ماند. خبرگان رهبری سپس در دیدار با مقام معظم رهبری از رهنمودهای ایشان استفاده می‌کنند.

خاتمی افزود: دستور کار اجلاس سوم با سخنرانی افتتاحیه توسط آیت‌الله جنتی رئیس مجلس خبرگان آغاز می‌شود سپس جلسه غیر علنی مجلس برگزار خواهد شد.

وی عنوان کرد: غیر علنی بودن جلسه از این بابت است که جلوی سوء استفاده بیگانگان گرفته شود و مردم ایران اسلامی محرم نمایندگان خبرگان هستند.

دبیر مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: نطق‌های پیش از دستور توسط شانزده نفر از نمایندگان در ۴ جلسه و هر کدام به مدت ۱۵ دقیقه ایراد خواهد شد.

وی در خصوص نطق‌های پیش از دستور گفت: در سالهای اخیر دو تبصره به نطق‌ها زده شد اول اگر هیات رئیسه طرحی را مهمتر از نطق‌ها دانست تعدادنطق‌ها را کم می‌کند و دوم این که نطق‌های قبل از دستور می‌تواند میان دستور قرار گیرد. دراین نطق‌ها نمایندگان مسائل کلان کشور، به ویژه مباحث مربوط به ولایت را مطرح می‌کند.

آیت‌الله خاتمی به میهمان این اجلاس اشاره کرد و گفت: در اجلاس سوم یک میهمان از سوی کمیسیون سیاسی دعوت شده است. حجت‌الاسلام و المسلمین علی سعیدی نماینده مقام معظم رهبری در سپاه پاسداران که در حوزه‌ی نفوذ کارمیدانی و تحلیلی انجام داده و کتابی هم در این ارتباط دارند.

وی گفت: در اجلاس های دیگر دو میهمان حضور داشتند اما از آنجا که در این اجلاس دو طرح ارائه می‌شود ترجیح و رسیدگی به طرح‌ها شد.

آیت‌الله خاتمی در خصوص دو طرح مورد بحث در اجلاس خبرگان شرح داد: طرح اول در خصوص افزایش تعداد اعضای کمیسیون‌های سیاسی و اجتماعی و کمیسیون پاسداری و حراست از ولایت فقیه که کمیسیون‌های پرکاری هستند می‌باشد.

وی افزود: کار خبرگان فقط سالی دو اجلاسیه نیست کمیسیون‌های متعدد با فعالیت‌های متعدد به ویژه در این دو کمیسیون مذکور در طول سال برگزار می‌شود. به صراحت می‌توان گفت، نشاط شایسته‌ای در میان همه کمیسیون‌های خبرگان جاری است. لکن برخی ازاعضای خبرگان در کمیسیونی حضور ندارند. خصوصا خبرگان جوان، لذا با توجه به گسترش کار کمیسیون سیاسی اجتماعی و کمیسیون پاسداری و حراست از ولایت فقیه و استفاده از همه ظرفیت‌های خبرگان طرحی در جهت افزایش اعضای این دو کمیسیون ارائه شد.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۶-۱۲ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.