ضرغامی:در انتخابات اخیر،حامیان روحانی کاربلد بودند/حصرکروبی باید برداشته شود

۱۳۹۶-۰۶-۱۲ سیاست

ضرغامی:در انتخابات اخیر،حامیان روحانی کاربلد بودند/حصرکروبی باید برداشته شود

سید عزت‌الله ضرغامی با حضور در برنامه جهان آرا با اشاره به دوران ریاست خود بر سازمان صدا و سیما گفت: برخی اوقات که پشت صحنه ها را در فضای مجازی برای مردم بازگو می کنم، شدیدا استقبال می کنند.

رئیس پیشین سازمان صدا و سیما در خصوص ماجرای انتصابش بر ریاست این سازمان تصریح کرد: علیرغم اینکه در هیچ کدام از گمانه زنی ها برای ریاست صدا و سیما اسم من نبود، اطمینان داشتم رهبر معظم انقلاب با توجه به سوابق، من را انتخاب می کنند. وی افزود: انتظارات رهبری در سطح بالایی بود و با توجه به سوابق من در معاونت سینمایی من را انتخاب کردند.

عضو مجمع تشخیص مصلت نظام با بیان اینکه رهبر انقلاب کارهای عمیق را دوست دارند و شدیدا ما را از ایجاد کارهای سطحی بر حذر می داشتند، خاطرنشان کرد: مثلا سریال یوسف پیامبر اشکالات فنی داشت؛ اما مقام معظم رهبری فرمودند کار بسیار عمق دارد و مناسب است و نیازی به تغییر نیست.

وی ادامه داد: چون من از طرف رهبر انقلاب منصوب شده بودم از این انتصاب خوشحال بودم و هیچ گاه پشیمان نشدم.

ضرغامی با اشاره به سریال اغما گفت: این سریال که توسط رهبری تایید شد مورد اعتراض برخی دوستان قرار گرفت و بعد‌ها ثابت شد که مسیر درست بود.

عضو شورای عالی فضای مجازی با تاکید بر لزوم حفظ اصل تعادل در برنامه‌های صدا و سیما گفت: رییس صدا و سیما صندوقچه اسرار است.

وی با بیان اینکه برخی از سخنرانی‌ها از طرف دفتر رهبری اجازه پخش پیدا نمی کند، اظهار داشت: تریبون و سایت وجود دارد و می تواند افراد را به عرش اعلا ببرد و یا زمین بکوبد، من هیچ برنامه‌ای را به اندازه “برنامه راز” نادر طالب زاده حزب اللهی انقلابی و عمیق نمی دانم.

رئیس پیشین سازمان صدا و سیما با بیان اینکه برخی مدیران فکر می کنند پس از پایان کار حتما باید پستی بالاتر بگیرند؛ گفت: این کار غلط است و می توان کار‌های فرهنگی کرد، سیاسیون کارنامه بسیار سیاه تری نسبت به هنرمندان دارند.

ضرغامی در خصوص حوادث سال ۸۸ گفت: مناظرات سال ۸۸ بسیار تعیین کننده بود و نقشی اساسی در انتخاب مردم داشت و مناظرات به قدری مهم بود که در سال ۹۲ من تمام افرادی که می خواستند نامزد شوند را قبل از نام نویسی به دفترم دعوت کردم.

وی با بیان اینکه روحانی تاکید کرده بود که مناظرات باید بصورت زنده باشدخاطرنشان کرد: مناظرات سال ۸۸خوب بود، اما اینکه چرا آن اتفاقات افتاد جای بحث دارد.

رییس پیشین سازمان صدا و سیما با تاکید بر اینکه آقای احمدی نژاد و آقای موسوی مناظره را شدیدا دو قطبی کردند، بیان داشت: این مناظره به قدری حساس بود که مجری نتوانست آن را اداره کند و بحث به گونه ای پیش رفت که ما باید پاسخگو می بودیم.

عضو شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه هیچ دستگاه امنیتی پیش بینی فتنه را نمی کرد، گفت: ما فکر نمی کردیم که موسوی مصاحبه کند و خود را پیروز انتخابات بنامد و مردم را به حضور در خیابان ها دعوت کند.

وی با بیان اینکه در ایران صدا وسیما بدلیل داشتن قدرت بسیار، می تواند در قدرت و حاکمیت دست داشته باشد، اظهار داشت: ما شب انتخابات ۸۸ غافلگیر شدیم و من به وزارت کشور اعلام کردم که شمارش آرا را تزریقی و کم کم به مردم اعلام کند.

ضرغامی با بیان اینکه اگر من خاتمی را ببینم به او می گویم که می دانستید که در سال ۸۸ تقلب نشده و چرا نگفتید که تقلب نیست، اظهار داشت: اگر بزرگان اصلاحات می گفتند تقلب نشده اوضاع آرام می شد و از طرفی دیگر جمله خس و خاشاکی که احمدی نژاد در جشن پیروزی گفت فضا را متشنج تر کرد.

وی با بیان اینکه شاید بهتر بود احمدی نژاد از طرفداران میرحسین برای حضور در انتخابات تشکر می کرد، اظهار داشت: در شورشهای اجتماعی، تحریک مردم اوضاع را بدتر می کند.

ضرغامی با بیان اینکه من تشخیص دادم که به آقای موسوی تریبون بدهیم تا تشنج کمی آرامتر شود، خاطر نشان کرد: من به موسوی گفتم حرفهای خود را ضبط کنید و به ما بدهید و موسوی گفت من آنتن زنده می‌خواهم و برنامه ضبطی را قبول ندارم و آنتن زنده، هم طرف مناظره را میخواهد و هم مجری، که موسوی این را قبول نکرد.

وی با تاکید بر اینکه عقل زنده قبول نمیکرد که با این شرایط به موسوی آنتن زنده بدهیم، اظهار داشت: شاید اگر ۱۰ تریبون به موسوی می‌دادیم حرفی برای گفتن نداشت.

رییس پیشین سازمان صدا و سیما کروبی را مهربانترین رییس مجلس با خودش عنوان و تاکید کرد: کروبی احساس کرد که باید در زمین موسوی بازی کند.

وی در خصوص رییس دولت اصلاحات گفت: اگر خاتمی نقش مستقل خود را بازی می‌کرد و به دنبال موسوی نمی‌رفت اوضاع این گونه نمی‌شد.

وی در خصوص توهین به عکس امام راحل گفت: معاونت سیاسی برای نشان دادن عکس پاره شده امام خمینی با من تماس گرفت و گفت که این اتفاق افتاده است.

ضرغامی با بیان اینکه فتنه نشان داد که آنها در مقابل شهدا و امام ایستاده اند، گفت: من خودم گفتم که عکس پاره شده امام را در خبر بیست و سی نشان دهید تا مردم بفهمند که با چه کسانی روبرو شدند و عمده افراد سیاسی هم از این کار من حمایت کردند.

ضرغامی بیان داشت: مصوبه حصر مصوبه شورای عالی امنیت ملی است که بیست ماه بعد از فتنه صورت گرفته و بعد از۹  دی باید همه چیز تمام می‌شد زیرا امنیت مردم بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه همزمان با بیداری اسلامی که حرکتی مقدس بود، طراحی انحرافی برای سوق دادن این حرکت به سوی سوریه و ایران انجام شد، اظهار داشت: آنها برای حضور مردم در خیابانها بیانه دادند که البته آقای خاتمی همراهی شان نکرد و سه، چهار هزار نفر بیشتر به خیابان نیامدند که دو کشته روی دست گذاشت.

رئیس پیشین سازمان صدا و سیما با اشاره به گفتگوی خود با ناطق نوری اظهار داشت: او به من گفت که علی رغم ناراحتی ام از دست احمدی نژاد، حرکت سران فتنه شدیدا محکوم است.

وی در مورد کروبی بیان داشت: اگر دوستان امنیتی حصر را کم کم بردارند آرام آرام نگرانیهای موجود در مورد آشوبها کم می‌شود.

ضرغامی با بیان اینکه مستند کروبی صد در صد غیر قابل پخش بود، گفت: تا قبل از فتنه میر حسین موسوی محبوب رهبری بود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه رهبری با روسای ستادهای نامزدهای انتخابات ۸۸ جلسه برگزار کردند، خاطر نشان کرد: حصر به هیچ وجه ارتباطی با مقام معظم رهبری نداشت و تصمیم شورای عالی امنیت ملی کشور بود.

عضو شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه موضوع اصلی امروز من مسائل اجتماعی مردم است و حس می‌کنم می‌توانم در این زمینه کمک کنم، اظهار داشت: در این انتخابات از طرف جبهه انقلاب به من پیشنهادات جدی شد که برای رقابت وارد میدان شوم و تصور من از مبارزه به شکل درون رینگ بود، اما بعدها فهمیدم اصل مبارزه در خارج رینگ بوده است.

ضرغامی با بیان اینکه ریاست جمهوری شوخی نیست و رئیس جمهور باید کاردان باشد، اظهار داشت: جریانی که از روحانی حمایت کرد بسیار کاربلد و به روز بود، زیرا توانست مخاطب خود را بشناسد.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۶-۱۲ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.