محسن هاشمی: تهران شرایط لازم برای زندگی را ندارد

۱۳۹۶-۰۶-۱۱ جامعه

محسن هاشمی: تهران شرایط لازم برای زندگی را ندارد

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: شهر تهران با جمعیت بالغ بر ۱۰ میلیون نفر شرایط لازم را برای زندگی شهروندان ندارد و باید این وضعیت تغییر کند.

محسن هاشمی رفسنجانی از توسعه حمل و نقل عمومی در ۴ سال آینده خبر داد و اظهار کرد: در این بخش تلاش می‌شود خطوط مترو متناسب با جمعیت شهر توسعه یابد.

وی با اشاره به مشکلات شهر تهران، افزود: مهمترین معضل در شهر ترافیک و آلودگی است که مشکلات بسیاری را برای شهروندان ایجاد کرده است.

هاشمی بیان کرد: بحث آلودگی هوا و ترافیک از مواردی است که باید مورد توجه مدیریت شهری اعم از شهرداری و شورای شهر قرار بگیرد و در این زمینه تلاش شود تا مشکلات بر طرف شود.

وی افزود: توسعه حمل و نقل عمومی یکی از مواردی است که قطعاً در این دوره پیگیری خواهد شد چرا که وضعیت حمل و نقل عمومی در تهران قابل قبول نیست.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: توسعه خطوط مترو و ایجاد دسترسی آسان برای شهروندان در سطح شهر یکی از مواردی است که به طور جدی در دستور کار قرار دارد.

هاشمی با بیان اینکه توسعه خطوط مترو باید بر اساس جمعیت شهر انجام بگیرد، بیان کرد: در این زمینه برنامه ای مدونی پیش بینی شده است چرا که در حال حاضر مترو تهران به لحاظ توسعه خطوط و واگن‌ها باید مورد توجه قرار بگیرد.

منبع: تسنیم

(Visited 57 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۶-۱۱ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.