قتل پسرخوانده به خاطر گله گوسفندان!

۱۳۹۶-۰۶-۱۱ حوادث

قتل پسرخوانده به خاطر گله گوسفندان!

پسر ۱۸ ساله که حاضر نبود سهم بیشتری ازگله گوسفندی به ناپدری‌اش بدهد، با شلیک گلوله او کشته شد.

نیمه مرداد امسال پسری ۱۷ ساله با پلیس شهرستان آق‌قلای استان گلستان تماس گرفت و از زخمی شدن دوست ۱۸ ساله‌اش که برای چرای گوسفندان رفته بود، خبر داد.

ماموران زمانی که در محل حادثه حاضر شدند، با تحقیق از دوست جوان زخمی پی بردند او از سوی یک راننده عبوری به بیمارستان منتقل شده است. در این مرحله ماموران به تحقیقات از وی ادامه دادند که معلوم شد زمانی که نزد دوستش می‌رفته، دو مرد را که سرنشینان موتورسیکلتی بودند، دیده که در حال دور شدن از محل بودند. سراسیمه سمت گله گوسفندان رفته که در آنجا با پیکر غرق در خون دوستش رو‌به‌رو شده است. در ادامه وی دوستش را به کمک یک راننده به بیمارستان منتقل کرده و خودش هم مراقب گله بوده تا پلیس بیاید. در ادامه تحقیقات مسئول یکی از بیمارستان‌های شهر با پلیس تماس گرفت و ازمرگ پسر ۱۸ساله خبر داد.

بررسی‌های پلیسی نشان می‌داد این جوان براثر شلیک گلوله با سلاح شکاری از پای درآمده است. با هماهنگی قضایی جسد او به پزشکی قانونی منتقل و تحقیقات برای رازگشایی از این جنایت آغاز شد .

در ادامه تجسس‌های پلیسی پنج مرد که یکی از آنها ناپدری ۳۸ ساله مقتول بود، به عنوان مظنون به پلیس آگاهی فراخوانده شدند. آنها به طورجداگانه مورد تحقیقات پلیسی قرارگفتند که معلوم شد چهار نفر از آنها نقشی دراین جنایت نداشته‌اند، اما شواهد به گونه‌ای بود که شک ماموران به ناپدری مقتول بیشتر شد و او باهماهنگی قضایی چند روز پیش بازداشت شد.

او در جریان تحقیقات پلیسی مدعی بود که با فرزندخوانده‌اش اختلاف و درگیری نداشته و نمی‌داند چه کسی او را کشته است. با توجه به انکارهای این مرد، ماموران به تحقیقات محلی دست زدند که نشان می‌داد وی در خانه سلاح شکاری نگهداری می‌کند و با پسرخوانده‌اش بر سر انتقال گوسفندان به چرا، درگیری داشته است.

دو روز پیش ناپدری جوان دوباره بازجویی شد و این بارسکوت خود را شکست و به قتل پسر جوان اعتراف کرد و به افسر تحقیق گفت: من به مقتول گوسفندانی داده بودم تا آنها را به چرا ببرد و از آنها نگهداری کند. بعد از مدتی تعداد گوسفندان بیشتر شد و از او خواستم سهم من از گوسفندان را بیشتر کند اما او قبول نمی‌کرد و می‌گفت زحمت بیشتری برای نگهداری گوسفندان کشیده بنابر این باید سهم بیشتری نصیب وی شود.

متهم به قتل ادامه داد: از شنیدن این حرف‌ها عصبانی شدم و با برداشتن سلاح شکاری‌ام همراه دوستم نزد پسر جوان رفتیم. هنگام حرف زدن با هم درگیری‌مان بالا گرفت و با سلاحی که همراه داشتم، به او شلیک و از ترس فرار کردم. اماپسرجوان فوت کرده و من به اتهام قتل بازداشت شدم.

سرهنگ مجید زائری، فرمانده انتظامی شهرستان آق‌قلا در این باره به جام‌جم گفت: با اعتراف ناپدری به قتل، برای او قرار قانونی صادر شد. همچنین ماموران دوست متهم را بازداشت و از او تحقیق کردند که وی مدعی بود چون متوجه درگیری میان دوستش و پسرخوانده‌اش شده، برای میانجیگری رفته بوده که یکدفعه این جنایت رخ می‌دهد.

تحقیقات تکمیلی درارتباط با این پرونده ادامه دارد.

منبع: جام جم

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۶-۱۱ حوادث

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.