درخواست پیگیری کسری حقوق نیروهای مسلح

۱۳۹۶-۰۶-۰۶ اقتصاد

درخواست پیگیری کسری حقوق نیروهای مسلح

نایب رئیس مجلس از دولت خواست که کم‌کاری‌های صورت گرفته در پرداخت حقوق نیروهای مسلح را جبران کند.

به گزارش تسنیم، نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (دوشنبه ۶ شهریور) خانه ملت در اخطار قانون اساسی با استناد به اصل ۲۸ قانون اساسی اظهار داشت: هر کس حق دارد به شغلی که علاقه‌مند است دست یابد؛ رئیس جمهور در اصل ۱۲۱ قانون اساسی سوگند خورده که از مرزها و استقلال سیاسی و اقتصادی کشور حراست کند که انجام این مهم بدون حضور نیروهای مسلح امکانپذیر نیست اما امروز حقوق نیروهای مسلح اعم از ارتش و سپاه پرداخت نشده است.

وی افزود: ارتشی‌ها و سپاهان از مرزهای کشور جمهوری اسلامی ایران به طور شبانه‌روزی پاسداری و حراست می‌کنند از شما آقای پزشکیان می‌خواهم که به آقای نوبخت دستور دهید که حقوق ارتشیان و سپاهیان را به موقع پرداخت کنند.

قاضی‌پور با بیان اینکه حقوق برخی افراد و نیروهای ارتش و سپاه نسبت به دیگر کارمندان ۷۰۰ هزار تومان نیز کمتر است اظهار داشت: اما با این حال هنوز حقوقشان پرداخت نشده و تنها حقوق ۲۳ روز مرداد آنها پرداخت شده است.

به گزارش تسنیم، مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه را برعهده داشت در پاسخ به اخطار قاضی‌پور گفت: اگر دولت در خصوص پردخت حقوق نیروهای مسلح کم‌کاری انجام داده قابل قبول نیست و باید آن را جبران کند.

وی افزود: دولت نباید به نیروهای مسلح و عزیزانی که در سپاه و ارتش خدمت می‌کنند، حقوق ۲۳ روز مرداد را پرداخت کند. باید پیگیری کنید که حقوقشان تمام و کمال پرداخت شود.

وی خاطر نشان کرد: از امیر حاتمی وزیر دفاع نیز که امروز در مجلس حضور دارد می‌خواهیم که معوقات حقوق ارتش و سپاهیان را پیگیری کند.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۶-۰۶ اقتصاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.