دستیار جنجالی ترامپ استعفا کرد

۱۳۹۶-۰۶-۰۴ سیاست

دستیار جنجالی ترامپ استعفا کرد

برخی منابع آگاه اعلام کردند که دستیار جنجالی رئیس‌جمهور آمریکا از سمت خود استعفا کرده است.

به گزارش فارس، چندین نفر از منابع آگاه در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی «فدرالیست» اعلام کردند که «سباستین کورگا» از سمت خود به عنوان معاون دستیار «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا استعفا کرده است.

طبق این گزارش، این کارشناس امنیت ملی و مبارزه با تروریسم، در یک نامه صریح استعفا از اوضاع کنونی دولت ترامپ ابراز نارضایتی کرد.

گورکا در نامه خود نوشت: «با توجه به حوادث اخیر، برای من روشن است که نیروهایی که از وعده «بار دیگر آمریکا را بزرگ می‌کنیم» حمایت نمی‌کنند، هم‌اکنون، برکاخ سفید مسلط شدند».

وی ادامه داد: «در نتیجه بهترین و کارآمدترین راهی که می‌توانم از شما حمایت کنم جناب رئیس‌جمهور، این است که بیرون از خانه‌ای باشم که این افراد در آن هستند».

بر اساس این گزارش، نامه گورکا در واقع نارضایتی وی از مسیر سیاست خارجی دولت ترامپ است و سخنرانی اخیر ترامپ درباره راهبرد امریکا در افغانستان تأکیدی بر این مسئله است.

گورکا تصریح کرد: «متأسفانه، افرادی که متضمن و نماینده سیاست‌هایی هستند که «آمریکا را بار دیگر بزرگ می‌کند» در ماههای اخیر، یا در داخل کاخ سفید مورد مخالفت قرار گرفته‌اند یا به صورت سیستماتیک حذف شده‌اند و یا تضعیف شده‌اند. این مسئله به وضوح با خواندن متن سخنرانی این هفته شما درباره افغانستان محرز شد».

وی ادامه داد: «حقیقت اینکه آنهایی که متن سخنرانی را تدوین و تأیید کردند، هیچ اشاره‌ای به اسلام افراطی یا تروریسم اسلام افراطی نکردند، ثابت می‌کند که عنصر اصلی مبارزات انتخاباتی شما گم شده است».

گورکا تأکید کرد: «مسئله نگران کننده در بحث اقدامات آتی ما در منطقه این است که در سخنرانی (درباره افغانستان)، لیستی از اهداف عملی بدون اینکه تعریفی از شرایط پیروزی راهبردی که ما برای آن مبارزه می‌کنیم، ارائه شد».

این دستیار ترامپ ادامه داد: «حذف این مسئله به طور قطع هر متخصص امنیت ملی و هر آمریکایی را که از تصمیمات فاجعه‌بار سیاسی ۱۶ سال گذشته جنگ افغانستان که به کشته شدن هزاران آمریکایی و صرف تریلیون‌ها دلار از پول مالیات‌دهندگان آمریکایی منتهی شد،به طور جدی مضطرب می‌کند».

یکی از منابع آگاه نزدیک به کاخ سفید درباره استعفای او گفت: «کم و بیش وقتی که بانون استعفایش را ارائه داد، انتظار چنین چیزی می‌رفت. نه به این دلیل که او محافظی نداشت بلکه دلیلی ندارد که وقتی قرار نیست به چیزی دست پیدا کنی، زندگی خود را هر روز تباه کنی».

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۶-۰۴ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.