تکاپوی داعش برای انتقال پولهایش به خارج

۱۳۹۶-۰۶-۰۳ اقتصاد

تکاپوی داعش برای انتقال پولهایش به خارج

یک روزنامه انگلیسی از تکاپوی گروه تروریستی داعش برای انتقال پول هایش به خارج از مناطق تحت کنترل خود در عراق و سوریه خبر داد.

روزنامه فایننشنال تایمز در گزارشی به رقابت داعش با زمان برای قاچاق پول های خود به خارج نوشت: گروه تروریستی داعش که اراضی تحت کنترل خود در عراق و سوریه را به سرعت از دست می دهد، تولید نفت و تحمیل واحد پولی خود با قیمتی ناعادلانه به ساکنان محلی را افزایش داده است.

این روزنامه نوشت: اولویت کنونی داعش انتقال این امول به خارج از مناطق تحت کنترل خودش است. رقابت داعش با زمان برای خارج کردن اموالش از سوریه و عراق منبع نگرانی اصلی دولت های غربی شده است که بیم آن دارند داعش از این اموال برای حمایت مالی از حملات تروریستی جدید در کشورهای اروپایی استفاده کند.

فایننشنال تایمز نوشت: تروریست ها تلاش زیادی برای تولید نفت و فروش واحد پولی خود و گرفتن دلار در مقابل آن در مناطق تحت کنترل خود دارند تا بیشترین پول ممکن را جمع آوری و از طریق شبکه سری حواله های مالی و سرمایه گذاری از مناطق تحت کنترل خود خارج کنند.

تجارت نفت به این روزنامه گفتند که داعش همچنان یک میلیون دلار نفت می فرشد.

این روزنامه افزود: داعش پول نفت را سرمایه گذاری کرده و صرافی و هتل و شرکت های داروسازی و بیمارستانهای خصوصی در عراق خریده است و در گزارش شورای امنیت آمده است که داعش مکن است که تلاش کند تا از عملیات بازسازی در عراق و سوریه نیز بهره برداری کند.

منبع: العالم

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۶-۰۳ اقتصاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.