سانتافه ۲۰۱۹ با تغییرات سنگین در طراحی + تصاویر

۱۳۹۶-۰۶-۰۲ دنیای فناوری

سانتافه ۲۰۱۹ با تغییرات سنگین در طراحی + تصاویر

سانتافه به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین محصولات هیوندای برای مدل ۲۰۱۹ دچار تغییرات فراوانی مخصوصاً در نمای جلو و عقب خواهد شد که آن را از نسل فعلی کاملاً متمایز می‌سازد.

تصاویر جاسوسی این بار با استتار کمتر، نمایی بهتر از جلوپنجره و چراغ‌ها را به ما می‌دهند. جلوپنجره به سبک نسل جدید سوناتا درآمده است. چراغ‌های LED بسیار باریک نیز در بالا و یک جفت چراغ عادی در زیر آن‌ها به‌صورت مجزا قرار گرفته که همان الگویی است که در هیوندای کُنا و کانسپت سانتاکروزدیده‌ایم.

به عبارت دیگر سانتافه بیشتر به برادر کوچکترش کُنا شباهت یافته تا خودرویی مثل کیا سورنتو و یا رقیبی چون نیسان ایکس تریل و این موضوع حاکی از آن است که هیوندای به دنبال تصویری اسپرت‌تر و جوانانه از سانتافه است تا یک خودروی محافظه‌کار و موقر!

گزارش‌های قبلی نشان از این دارد که سانتافه جدید نیز در دو نسخه ۵ نفره و هفت نفره تولید خواهد شد. تمامی نسخه‌ها نیز در مدل پایه به‌صورت دیفرانسیل جلو و با امکان سفارش انتقال نیرو به هر چهار چرخ یا AWD ارائه می‌شوند.

در مورد نیروگاه این خودرو نیز علاوه بر موتورهای دیزلی و بنزینی ارتقا یافته احتمال ارائه یک نسخه پلاگین هیبریدی هم برای آن بالاست. در نسخه پلاگین علاوه بر بهبود مشخصات فنی، شاهد کاهش چشمگیر مصرف سوخت نیز خواهیم بود که پاشنه آشیل خودروهای کراس‌اوور و شاسی‌بلند محسوب می‌شود.

انتظار می‌رود سانتافه جدید تا قبل از پایان سال میلادی جاری رونمایی شود.

 

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۶-۰۲ دنیای فناوری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.