دیدار مخفیانه “کیم جونگ اون” از یک منطقه مرزی

۱۳۹۶-۰۵-۳۱ سیاست

دیدار مخفیانه “کیم جونگ اون” از یک منطقه مرزی

منابع دولتی به خبرگزاری یونهاپ گفتند: کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی اوایل ماه اوت مخفیانه از یک پایگاه نظامی در نزدیکی مرز دو کره دیدن کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، کیم جونگ اون پایگاهی را در یک کیلومتری مقرهای نظامی کره جنوبی، در بخش مرکزی مرز این کشور مورد بازرسی قرار داده اما سفر وی توسط رسانه‌های دولتی پوشش داده نشده است.

طبق گفته منابع آگاه، ارتش کره جنوبی این بازرسی را حرکتی غیرمعمول دانسته که می‌تواند نشان از تحریکات نظامی جدید پیونگ‌یانگ علیه سئول باشد.

شرایط موجود در شبه جزیره کره هم‌چنان پر تنش‌ است. دیروز کره جنوبی و ایالات متحده مانور مشترک خود با نام “نگهبان آزادی اولچی” را آغاز کردند. شمار سربازان شرکت کننده در این مانور نظامی نامشخص است.

وزارت دفاع کره جنوبی اعلام کرد تعداد نظامیان شرکت کننده در این تمرین در حدود شمار آنان در سال گذشته است (حدود ۵۰ هزار تن) که نزدیک به ۱۷ هزار و ۵۰۰ نفر از این سربازان آمریکایی هستند (۷۵۰۰ نفر کمتر از شرکت کنندگان آمریکایی در ۲۰۱۶).

کره شمالی این تمرینات نظامی را اقدامات خصمانه‌ای قلمداد می‌کند که تنش‌ها را در شبه جزیره کره تشدید می‌کند. مون جائه این، رییس جمهور کره جنوبی گفت این اقدامات تمرینات “دفاعی” هستند و با هدف دامن‌زدن به تنشهای موجود صورت نمی‌گیرند.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۵-۳۱ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.