اظهار نظر جمال شورجه درباره واژه «آتش به اختیار»

۱۳۹۶-۰۴-۲۱ فرهنگ

اظهار نظر جمال شورجه درباره واژه «آتش به اختیار»

جمال شورجه کارگردان سینمای ایران که آخرین فیلمش را در ‌سال ٨٩ جلوی دوربین برد، معتقد است؛ یک فرد بسیجی به تنهایی و بدون حمایت هیچ ارگانی نمی‌تواند اثر موفقی را خلق کند.

به نظر کارگردان «سی و سه روز» حمایت از فیلم‌های ارزشی نباید تنها به حوزه ساخت فیلم محدود شود و در حوزه پخش و اکران نیز باید از این‌گونه فیلم‌ها حمایت صورت گیرد.

این کارگردان درباره فرمان «آتش به اختیار» که از سوی مقام‌معظم‌رهبری صادر شد، هم به باشگاه خبرنگاران جوان گفته: «فرمان آتش به اختیار مقام‌معظم‌رهبری کاملا روشن و دقیق بود، نباید به‌عنوان یک آنارشیسم و هرج و مرج از این فرمان سوء‌استفاده شود. در بسیاری از زمینه‌ها می‌توان این فرمان را سرمشق قرار داد؛ مثلا در فریضه امر به معروف و نهی ازمنکر، یک شاعر یا یک نویسنده یا حتی یک نقاش می‌تواند اثری را خلق کند ولی در حوزه فیلمسازی متفاوت است.»

در سی‌وپنجمین جشنواره فیلم فجر، پنج فیلم با موضوع سینمای انقلاب و دفاع مقدس به نمایش درآمد اما با این وجود، جمال شورجه معتقد است؛ شرایط برای کارکردن امثال او فراهم نیست.

کارگردان فیلم «سی و سه روز» همچنین درباره عدم سرمایه‌گذاری نهادهای خصوصی در ساخت فیلم‌های دینی و ارزشی گفت: «فیلم‌های حوزه سینما استراتژیک اساسا بسیار پرخرج‌تر از فیلم‌هایی با مضامین اجتماعی است که در تهران و در یک آپارتمان فیلمبرداری می‌شود.»

منبع: شهروند

(نمایش کل : ۸۷ - نمایش امروز : ۱)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۴-۲۱ فرهنگ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.