قطر به دولت‌های عربی ۳ روز فرصت داد

۱۳۹۶-۰۴-۲۰ سیاست

قطر به دولت‌های عربی ۳ روز فرصت داد

دوحه با انتشار بیانیه‌ای شروط خود را برای بقا در شورای همکاری خلیج فارس اعلام کرد.

به گزارش آنا از اسپوتنیک، محمد بن عبدالرحمان آل‌ ثانی، وزیر امور خارجه قطر در پیامی به دبیرکل شورای همکاری خلیج‌ فارس به چهار کشور عربی تحریم‌کننده دوحه سه روز برای رفع محاصره مهلت داده است.

روزنامه الشرق الاوسط گزارش کرد وزیر امور خارجه قطر در این نامه نوشته است: «کشورش به قوانین و منشورهای بین‌المللی و از جمله مبارزه با تروریسم و پشتیبانی از آن پایبند است. درخواست‌های (کشورهای) تحریم‌کننده با قوانین بین‌المللی در تضاد است. این موضوع مداخله در امور داخلی محسوب می‌شود که ما مذاکره درباره آن را رد می‌کنیم.»

وزیر امور خارجه قطر افزود: «همانگونه که گفتیم، ما قیمومیت هر کشوری را بر دولت و ملت قطر به‌طور کامل رد می‌کنیم. بارها تکرار کرده‌ایم که باب گفت‌وگو باز است، ولی کشورهای تحریم‌کننده قطر با اتخاذ تدابیر غلط، از این شورا برای بلند پروازی‌‌های خود در منطقه و جهان سوء‌ استفاده می‌کنند. چگونه یک کشور عربی خلیج‌ (فارس) جایگاه دیگر کشورهای عربی این منطقه را تعیین می‌کند؟»

طبق این گزارش، وزیر امور خارجه قطر در این نامه افزوده است: «دولت قطر به کشورهای عربی تحریم‌کننده سه روز از تاریخ ارسال این نامه، برای شکستن محاصره قطر و جبران خسارت‌های وارده بر قطر و ملت آن فرصت می‌دهد.»

از ۵ ژوئن (۱۴ تیر) ارتباط برخی کشورهای عربی با قطر به دلیل حمایت دوحه از تروریسم قطع شده است.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۴-۲۰ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.