خبر خوش برای مستاجران

۱۳۹۶-۰۴-۱۴ اقتصاد

خبر خوش برای مستاجران

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران پیش‌بینی کرد که از نیمه دوم شهریورماه استارت رونق در بازار مسکن خواهد خورد.

حسام عقبایی در گفت‌وگو با  آنا با بیان اینکه درباره بازار خرید و فروش و وضع معاملات بازار مسکن در ۳ ماه ابتدایی امسال گفت: در ۳ ماه بهار بازار مسکن تقریبا آرام بود. نیمه نخست فروردین‌ماه تعیلات نوروز را پشست سر گذاشتیم و به همین جهت تغییرات محسوسی در این بازار مشاهده نشد.

وی تاکید کرد: هرچند در سال‌های ۹۲ تا ۹۵ بیش‌ترین حجم معاملات سالانه در ماه اردیبهشت اتفاق افتاده اما در اردیبهشت‌ماه امسال با توجه به همزمانی انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، مردم برای انجام معاملات خود تا زمان برقراری ثبات در فضای سیاسی کشور دست نگه داشتند که این امر در بازار معاملات و واکنش به جریانات سیاسی طبیعی است.

به گفته عقبایی، در خردادماه معاملات بازار مسکن سر و سامان گرفت و حجم خرید و فروش‌ها رو به رشد رفت.

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران تاکید کرد: بر همین اساس پیش‌بینی می‌شود که روند رو به رشد معاملات بازار مسکن ادامه داشته باشد و حتی در شهریورماه رونق بازار مسکن نیز کلید بخورد.

وی درباره قیمت مسکن در ماه‌های آتی هم اظهار کرد: بر اساس پیش‌بینی‌ها و اطلاعات بازار مسکن تا پایان شهریورماه به نظر نمی‌رسد با سیر صعودی در قیمت‌ها روبه‌رو شویم و طبق روال معمول مردم برای عقد و یا تمدید قراردادهای خود اقدام می‌کنند.

کرایه‌خانه گران نمی‌شود

عقبایی درباره بازار اجاره‌بها هم ادامه داد: در ماه‌های اخیر افزایش اجاره‌بها در شهرهای کوچک محسوس نبوده و قیمت‌های سال گذشته لحاظ شده است.

وی گفت: در شهرهای بزرگ اما اجاره خانه‌ها رشد متوسط ۷ تا ۱۰ درصد را تجربه کردند که بیش‌ از این را نه بازار کشش دارد و نه مستاجران توان پرداخت.

وی با بیان اینکه شاخص اجاره‌بها بر اساس قیمت مسکن تعیین می‌شود، ابراز کرد: تا زمانی که قیمت مسکن افزایش نیافته است، دلیلی هم برای افزایش نرخ‌ها در بازار اجاره وجود ندارد.

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران خاطر نشان کرد: تا پایان شهریورماه نیز روال به همین ترتیب ادامه دارد و بازار آرامی را در بخش اجاره‌بها شاهد خواهیم بود.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۴-۱۴ اقتصاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.