احتمال انتقال مقر شبکه الجزیره قطر به لندن

۱۳۹۶-۰۴-۱۴ سیاست

احتمال انتقال مقر شبکه الجزیره قطر به لندن

با افزایش تنش در روابط چند کشور عربی با قطر، مقامات این کشور طرح جایگزینی را برای انتقال شبکه تلویزیونی الجزیره از دوحه به لندن تدوین کرده اند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، ­منابع خبری اعلام کردند قطر انتقال مقر شبکه تلویزیونی «الجزیره » به لندن پایتخت انگلیس را بررسی می کند.

این منابع افزودند: مقامات قطری طرح جایگزینی را در صورت موفقیت فشارهای چهار کشور عربی مصر، عربستان، بحرین و امارات برای بستن انتقال مقر شبکه الجزیره از دوحه به لندنشبکه تلویزیونی الجزیره تدوین کرده اند و بر اساس آن مقر این شبکه تلویزیونی از دوحه به لندن منتقل می شود.

روزنامه «رای الیوم» به نقل از این منابع که از آنها به عنوان منابع مورد اعتماد و مطمئن یاد کرد افزود: اصل این طرح، پخش شبکه الجزیره از شهر لندن و انتقال همه کارکنان آن از جمله مجریان، گویندگان خبر و تهیه کنندگان انگلیسی یا اروپایی تبار به پایتخت انگلیس به محض وقوع هر حادثه ای است.

این منابع تاکید کردند، مقامات قطری از این بیم دارند که مقر شبکه تلویزیونی الجزیره در دوحه در صورت تشدید تنش ها و درگیری نظامی هدف حمله موشکی قرار بگیرد در نتیجه نابود و پخش آن به طور کامل متوقف شود.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۴-۱۴ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.