چه کسانی در خیمه شب بازی منافقین در پاریس خوش رقصی کردند؟

۱۳۹۶-۰۴-۱۲ سیاست

چه کسانی در خیمه شب بازی منافقین در پاریس خوش رقصی کردند؟

گروهک تروریستی منافقین در یک نمایش مضحک تبلیغاتی با دعوت از عناصر منفور و مطرود و بی‌ارزش، هم راستا و هم صدا با اربابان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای خود بر طبل ایران هراسی و ایران ستیزی کوبید تا بتواند در پیوندی میمون با گروه‌های تروریستی تکفیری- وهابی و حامیان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای آنها چند صباحی بیش به زندگی ننگین خود ادامه دهد.
گردهمایی سالیانه عناصر، وابستگان و افراد اجاره‌ای و فریب خورده گروهک تروریستی منافقین امسال نیز همچون سال‌های گذشته در شهر پاریس برگزار شد و نمایشی از تلاش‌های مذبوحانه یک سازمان ورشکسته سیاسی را در منظر همگان قرار داد که همچون گذشته تلاش کرد با مشارکت چند چهره سیاسی زهوار در رفته، جنجالی و بی‌ارزش همچون جان بولتون افراطی و ضد ایرانی و با تجمیع تعدادی از افراد بی‌اطلاع و غالبا تماشاچی که با وعده سیاحت و تفریح و خوش‌گذاری به پاریس آورده شده‌اند مثلا یک متینگ سیاسی ضد ایرانی را برگزار کنند.
در واقع همه حرف منافقین در این نشست که البته به خاطر آن میلیون‌ها دلار نیز از کیسه سعودیها هزینه می‌کنند، این است که بگویند ما همچنان وجود داریم و دشمنان ایران می‌توانند برای مبارزه با جمهوری اسلامی ایران بر روی ما سرمایه‌گذاری کنند.
نگاهی به این حرکت‌ رسانه‌ای و تبلیغاتی این گروهک نشان می‌دهد اساساً همه شرکت‌کنندگان در تجمعات این گروه حتی اگر سیاستمدار با سابقه و شناخته شده باشند، همگی در یک نقطه مشترکند که نه تنها اکنون از دنیای سیاست و قدرت بازنشسته شده‌اند، بلکه تقریباً دیگر امیدی برای بازگشت به عرصه قدرت ندارند که دست به چنین معامله‌ای با منافقین می‌زنند.
جان بولتون، گینگریچ، لوپز، ترکی فیصل و… همه اینها دیگر اکنون در ساختارهای قدرت کشورهای متبوع خود جایگاهی ندارند و صرفاً حضور در نشست منافقین را با انگیزه تجاری و کاسبی نگاه می‌کنند، با این تفاوت که جایگاه و سابقه هر یک از این سیاستمداران در افزایش یا کاهش مبالغ موثر است. نگاهی به فهرست مبالغ پرداختی منافقین که گاهی به رقم ۸۰هزار دلار برای دو دقیقه سخنرانی هم می‌رسد، موید این مطلب است. نکته جالب اینجاست که متون سخنرانی نیز توسط عوامل منافقین تهیه می‌شود و به عبارت دقیق‌تر اساساً سخنرانان در نشست‌های منافقین به معنای واقعی کلمه برای ساعتی رزرو می‌شوند.
سخنرانان اجاره ای
«نیوت گینگریچ» رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا، «رودی جولیانی» شهردار پیشین نیویورک و از چهره‌های نزدیک به دونالد ترامپ، «جوزف لیبرمن» عضو حزب دموکرات آمریکا، «جان بولتون» نماینده اسبق آمریکا در سازمان ملل متحد و پای همیشگی میتینگ‌های نمایشی منافقین، «میشل دو وو کولور» نماینده مجلس ملی فرانسه از جنبش امانوئل ماکرون به همراه «ترکی الفیصل» رئیس سازمان سازمان اطلاعات عربستان سعودی، میهمانان ویژه خیمه شب بازی دیروز گروهک تروریستی منافقین بودند و خوش رقصی کردند.
میهمانان اجاره‎ای این مراسم نیز که از چند ملیت مختلف بودند، به روال سال‌های گذشته با لباس‌های متحدالشکل و پرچم‌هایی که از قبل به آنها داده شده بود، در قسمت انتهایی سالن قرار گرفتند تا تعداد جمعیت حاضر در این نشست را بیشتر جلوه دهند.
نفرت از منافقین در صدر مطالب توئیتر
کاربران ایرانی در اعتراض به برنامه تبلیغاتی گروهک تروریستی منافقین که برخی چهره‌های افراطی آمریکایی و سعودی نیز در آن حضور دارند، هشتگ IranHatesMEK# را در توئیتر ترند کردند.
این هشتگ در حال حاضر در صدر هشتگ‌هایی است که در توییتر دنبال می‌شود. البته کاربران ایرانی هشتگ‌های دیگری هم در این زمینه معرفی کرده‌اند که از جمله آن می‌توان به No2MEK# اشاره کرد.
به نظر می‌رسد با شکست قریب الوقوع سیاست «راه اندازی جنگ‌های نیابتی»، آمریکا و برخی همپیمانانش در اروپا و کشورهای مرتجع منطقه نظیر عربستان سعودی برای ایجاد ناامنی در ایران، به این سمت حرکت می‌کنند که حمایت از گروهک تروریستی منافقین را علنی‌تر کنند. گروهکی که هنوز خاطره جنایت آنها از یاد ملت ایران فراموش نشده است.
واشنگتن‌ تایمز: اعضای منافقین هیچ جایی در میان مردم ایران ندارند
به نوشته روزنامه واشنگتن تایمز از این کنفرانس، رودی جولیانی شهردار پیشین نیویورک که همواره مواضعی ضد ایرانی داشته و پیش از این با سرکرده گروهک تروریستی منافقین دیدارهایی نیز داشته است ضمن دفاع از دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا مدعی شد که تغییر نظام در ایران حتمی است و اقدام در این مسیر باید هر چه سریع‌تر انجام شود.
هم‌چنین نیوت کنگریچ رئیس مجلس پیشین مجلس نمایندگان آمریکا که یک جمهوری‌خواه و از افراد نزدیک به ترامپ است، با تکرار ادعای ساختگی و خصمانه دولت آمریکا علیه ایران مبنی بر این‌که تهران حامی اصلی تروریسم است گفت که ایران باید آزاد باشد.
دیگر مقام آمریکایی حاضر در این نشست جان بولتون نماینده پیشین آمریکا در سازمان ملل بود.
به نوشته واشنگتن تایمز، اما گروهک منافقین در حالی در سال‌های پس از انقلاب اسلامی به فعالیت‌های پراکنده خود ادامه داده است که کارشناسان معتقدند اعضای این گروه هیچ جایی در میان مردم ایران ندارند.
واشنگتن پست:
“پول” مجددا منافقین و حامیانشان را دور هم جمع کرد
نشست سالانه منافقین در حالی با حضور تعدادی از مقامات سابق آمریکایی، اروپایی و عربی برگزار شد که افشاگری‌های بزرگ برخی رسانه‌های غربی بر این نشست سایه انداخته بود.
روزنامه واشنگتن پست نوشت: این رفت و آمد مقامات غربی و سخنرانی در نشست منافقین در ازای دریافت حق الزحمه صورت گرفته است و این پرداخت حق الزحمه نشانگر این واقعیت است که حضور چهره‌های سیاسی غربی-عربی با اولویت “پول” صورت گرفته است.
آسوشیتدپرس و فاکس‌نیوز گزارش دادند که رودی جولیانی و نیوت گینگریچ برای سخنرانی علیه ایران از سخاوتمندی‌های سازمان مجاهدین خلق سود برده‌ و مبالغ کلانی را دریافت کرده‌اند.
«الین چائو»، وزیر حمل و نقل کابینه دونالد ترامپ هم اعتراف کرده که سازمان قبلاً برای ایراد فقط یک سخنرانی ۵ دقیقه‌ای، ۵۰ هزار دلار به او پرداخت کرده بود.
بیانیه ائتلاف نیروهای مقاومت فلسطین علیه نمایندگان تشکیلات خودگردان فلسطین
از سوی دیگر شورای رهبری مرکزی ائتلاف نیروهای مقاومت فلسطین مشارکت نمایندگان تشکیلات خودگردان فلسطین در کنفرانس منافقین در پاریس را محکوم کرد.
به گزارش العالم، در این بیانیه آمده است: ملت و مسئولان جمهوری اسلامی ایران دوست و هم‌پیمان ملت فلسطین هستند و زمانی که رژیم‌های عربی از حمایت از مساله فلسطین دست کشیدند و پشت ما را خالی کردند، ملت و مسوولان جمهوری اسلامی ایران از ملت فلسطین و نیروهای مقاومت علیه رژیم صهیونیستی حمایت و پشتیبانی کردند. این در حالی است که کشورهای عربی و در راس آنها عربستان علیه قضیه فلسطین توطئه کردند و برخی نیز ملت فلسطین در غزه را تحت محاصره قرار دادند و با طرح‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی برای از بین بردن حقوق ملت فلسطین همگام شده‌اند و این ایران است که امروزه پرچمدار فلسطین و مقاومت است.
در این بیانیه تاکید شده است: ما این مشارکت فلسطینی و عربی در نشست منافقین را که با حمایت آمریکا و هم پیمانانش برگزار شد، محکوم می‌کنیم و آن را خیانت به مبانی ملت فلسطین و انقلاب فلسطین و جبهه‌بندی تشکیلات خودگردان در کنار دشمنان امت اسلامی می‌دانیم که تشکیلات خودگردان از این اقدام خود جز ناامیدی و رسوایی چیزی برداشت نخواهند کرد و این سیاست آنها که انحراف و تسلیم شدن در برابر دشمنان مساله فلسطین است، بیش از پیش برملا خواهد شد.

 

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۴-۱۲ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.