روزه‌خواران قزوین شلاق خوردند

۱۳۹۶-۰۳-۲۱ حوادث

روزه‌خواران قزوین شلاق خوردند

دادستان عمومی و انقلاب قزوین از دستگیری ۹۰ روزه‌خواری که در ملاءعام اقدام به روزه‌خواری می‌کردند، خبر داد.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی با اشاره به اهمیت بهره‌گیری از فیوضات ماه مبارک رمضان گفت: دستگاه قضا با روزه‌خواری در ملاءعام به طور جدی برخورد می‌کند.

او افزود: تاکنون قریب به ۹۰ پرونده برای افراد روزه‌خوار تشکیل گردیده که از این تعداد ۲۰ پرونده در روز دستگیری با صدور کیفرخواست به شعبه ویژه‌ای که به همین منظور در دادسرا مستقر است ارسال و در همان روز به صورت ویژه به پرونده اتهامی آنان رسیدگی و مرتکبین به شلاق و جزای نقدی محکوم و حکم صادره نیز به مرحله اجرا درآمده است.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: اقدام بی‌نظیری که ماه مبارک رمضان امسال همچون سال‌های گذشته از سوی دادستانی قزوین انجام شد و مورد استقبال مومنان و شهروندان نیز قرار گرفت، برخورد با روزه‌خواری علنی بود.

به گفته حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی براساس موازین و احکام اسلامی روزه بر افرادی واجب است و سایر افرادی که بنا به دلایلی نمی‌توانند روزه بگیرند باید حرمت ماه مبارک رمضان را حفظ نمایند و حفظ این حرمت بر همه واجب است از این رو کسی نباید در ملاءعام اقدام به روزه‌خواری کند.

به گزارش ایلنا به نقل از صداوسیما، او تصریح کرد: متأسفانه افرادی بدون توجه به این موضوع اقدام به روزه‌خواری می‌کنند که از ابتدای ایام ماه مبارک رمضان تدابیر لازم برای برخورد با موارد اینچنینی انجام شده و افرادی که در ملاءعام روزه‌خواری کنند، دستگیر و در صورت احراز عامدیت در این کار، با تشکیل پرونده به اتهام آنها رسیدگی و مجازات خواهند شد.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۳-۲۱ حوادث

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.