جان کری: دنیا به رئیس‌جمهوری آمریکا می‌خندد

۱۳۹۶-۰۳-۱۴ سیاست

جان کری: دنیا به رئیس‌جمهوری آمریکا می‌خندد

جان کری، وزیر امور خارجه سابق آمریکا به تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری کشورش مبنی بر خروج از توافق آب و هوایی پاریس واکنش نشان داد.

 به گزارش ایرنا، سی ان ان در این زمینه گزارش داد که وزیرخارجه سابق آمریکا در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما دست از انتقاد کردن از تصمیم دونالد ترامپ مبنی بر خروج آمریکا از توافق پاریس برنداشت.

جان کری گفت: «می خواهم از دونالد ترامپ بپرسم، آیا وی فکر می کند که رئیس شجمهوری چین، فرانسه، نخست وزیر بریتانیا و صدر اعظم آلمان را احمق فرض کرده و خواسته سربه سر آنها بگذارد؟ نمی داند آنها درباره چه حرف می زنند؟»

ترامپ پیشتر گفته بود که گرم شدن هوا یک حقه بازی است که توسط چینی ها برای لطمه زدن به تولیدات آمریکا صورت گرفته است. وی روز پنجشنبه (بامداد جمعه به وقت تهران) از توافق تغییرات اقلیمی که به امضای ۱۹۵ کشور جهان رسیده بود، خارج شد.

جان کری به سی ان ان گفت: این یکی از خودخواهانه ترین و بی خردانه ترین و گامی خود تخریبی است که در تمام طول عمر خود شاهد آن بوده ام.

وزیر خارجه پیشین آمریکا که خود از فعالان حوزه محیط زیست است، دراین مصاحبه همچنین افزود که اسکات پریت، رئیس آژانس حفاظت از محیط زیست دولت ترامپ نیز فردی است که به علوم تغییر آب و هوایی بدگمان است. وی فردی افراطی است که معتقد است تغییر آب و هوایی وجود ندارد.

جان کری همچنین گفت که «دنیا به رئیس جمهوری ایالات متحده که آشکارا نمی داند درباره تغییر آب وهوا چه می گوید، می گرید و می خندد.»

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۳-۱۴ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.