حدادعادل،مفصل علیه روحانی حرف زد،بعد هم گفت دولت را تضعیف نمی کنم!

۱۳۹۶-۰۳-۱۲ سیاست

حدادعادل،مفصل علیه روحانی حرف زد،بعد هم گفت دولت را تضعیف نمی کنم!

ضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب، ۱۶ میلیون رای متعلق به ابراهیم رئیسی را برای این جریان یک سرمایه دانست و تاکید کرد: آقای رئیسی به هیچ‌کس حکم اعدام نداده و اگر برای منافقین این حکم صادر شده، نباید آن را منفی قلمداد کرد.

به گزارش ایسنا، غلامعلی حداد عادل روز پنجشنبه (۱۱ خرداد) در مراسم ضیافت افطار جامعه اسلامی مهندسین گفت:  حضور مردم در انتخابات موجب افزایش اقتدار کشور است. دنیای غرب دموکراسی را متعلق به خود می‌داند، اما جمهوری اسلامی نشان داده می‌توان در حکومت دینی مردم‌سالاری داشت و این دستاورد مهمی است و آنچه غربی‌ها می‌ترسند، همین الگوشدن رفتارهای جمهوری اسلامی در جهان است.

حدادعادل با بیان اینکه ۱۶ میلیون رای رئیسی برای ما سرمایه است، تصریح کرد: ممکن است اقدامات جبهه مردمی دچار اشکال بوده باشد، اما در مجموع کاندیداها از فرصت یک‌سال استفاده کردند و جمع کاندیداها بعد از سه مرحله به پنج نفر رسید که یک نفر انصراف و دو نفر دیگر نیز تایید نشدند. در پایان آقایان قالیباف و رئیسی ماندند که مطابق نظرسنجی‌ها آقای رئیسی در صحنه ماند و نتیجه آن ۱۶ میلیون رای شد که برای ما در آینده یک سرمایه است و با توجه به اینکه ما یک جریان حزبی قوی با امکانات هستیم، این میزان رای را سرمایه می‌دانیم.

این فعال سیاسی اصولگرا یادآور شد: ما از ابتدا پیش‌بینی می‌کردیم که رقیب پیروز شود و در کل دنیا ۱۴ رئیس‌جمهور یک دوره‌ای بوده‌اند و ما با وجود این پیش‌بینی فعالیت‌های جبهه را ادامه دادیم که وحدت خوبی نیز شکل گرفت.

وی با انتقاد از برخی مطالب مطرح شده در مناظره‌های انتخاباتی، گفت: آیا این صحبت‌هایی که در انتخابات شد باعث وحدت بیشتر در جامعه می‌شد؟ جواب من منفی است. تلاش ما این بود که دوقطبی در کشور نباشد. بنده هیچگاه در یاد ندارم که طرفین انتخابات در دوره‌های گذشته اینگونه نسبت به هم تهمت بزنند و با یکدیگر عصبانی برخورد کنند.

حدادعادل افزود: رئیس‌جمهور برخورد مناسبی در مناظرات نداشت. او حرف‌هایی زد که ساختارشکنانه بود و قرار نیست برای به دست آوردن رای، حرف دشمنان را تکرار کرد و نباید گفت که طرف مقابل می‌خواهد در خیابان‌ها دیوار بکشد.

این فعال سیاسی اصولگرا تصریح کرد: آیا باید گفت که مردم به کسی که حکم اعدام داده رای نمی‌دهند؟ آقای رئیسی برای هیچ‌کس حکم اعدام نداده است اما اگر برای منافقین حکم صادر شده باید آن را منفی قلمداد کرد؟ در عین حال چه لزومی دارد در مناظرات صنعت موشکی را زیر سوال ببرد. در میانه مناظرات رهبری نیز فرمودند که کاندیداها گسل‌های امنیتی را تحریک نکنند.

این عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب خاطرنشان کرد: اگر آقای رئیسی پیروز شده بود و به ترامپ به عربستان آمده بود طرف مقابل ما چه می‌گفت؟ مساله ما رئیسی و روحانی نیست اما این رقیب‌هراسی و صحبت از دیوار کشیدن چه معنایی دارد. تعجب می‌کنم این نیش و کنایه‌ها بعد از انتخابات نیز ادامه پیدا کرده است. البته ۱۶ میلیونی که به دولت رای ندادند از رقیب‌هراسی دولت دلگیر هستند.

حدادعادل همچنین گفت: چرا برجام را معجزه الهی می‌دانند و بعد از آن اینگونه طرف مقابل برجام را زیر سوال می‌برد. آمریکایی‌ها می‌گویند که ما دولت را تحریم نمی‌کنیم تا در انتخابات پیروز شود و بعد از پیروزی دولت اقدام به تحریم ایران می‌کنند. باید از این اقدامات خجالت بکشند. دولت نیز نباید برجام را معجزه بداند.

وی در پایان تاکید کرد: هدف ما تضعیف هیچ دولتی نیست و هیچ‌گاه این دولت را تضعیف نخواهیم کرد.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۳-۱۲ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.