کنایه زیباکلام به رفتار انتخاباتی اصولگرایان

۱۳۹۶-۰۳-۰۸ سیاست

کنایه زیباکلام به رفتار انتخاباتی اصولگرایان

صادق زیباکلام در گفت‌وگو با روزنامه جهان اقتصاد درباره رفتار اصولگرایان بعد از انتخابات ۲۹ اردیبهشت با بیان اینکه جریان اصولگرایی چندین دهه است که چشمان خود را بر روی واقعیت بسته‌اند گفت: اصولگرایان نمی‌خواهند قبول کنند نسل‌های بعد از انقلاب باوری به عملکرد آنان ندارند.

این استاد علوم سیاسی تاکید کرد: نسل بعد از انقلاب دنبال گفتمان است. این نسل با سیاست، تفکر، دیپلماسی و نگاه اقتصادی جریان اصولگرا مسئله دارد.

او ادامه داد: مردم با چه زبانی بگویند که این جریان اصولگرایی را قبول ندارند. آنها در انتخابات خرداد ۹۲، در اسفند ۹۴ نشان دادند از تفکرات اصولگرایی روی گردان هستند.

زیباکلام با اشاره به اینکه اصولگرایان نیازهای نسلی را نمی‌شناسند عنوان کرد:‌جریان اصولگرایی باید بداند جوانان، دانشجویان، تحصیلکردگان، زنان، اقلیت‌های قومی و دینی مطالباتشان متفاوت از گذشته است.

او در ادامه تصریح کرد: متاسفانه جریان اصولگرایی به جای دیدن واقعیت‌ها همواره بعد از انتخابات و شکست‌ها پشت سنگری از شعارهایی که از قبل طراحی کرده‌اند قرار می‌گیرند و گفته‌های خود را تکرار می کنند اما نمی‌دانند که پشیمانی سودی ندارد.

زیباکلام گفت: در خرداد ۹۲ وقتی روحانی پیروز شد اصولگرایان سر خود را در برف کردند و هیچ‌گاه به این مسئله توجه نکردند که به جای چندین کاندید در میدان پیروزی فکر کنند. آنان داستان دلواپسان را راه انداختند و به مخالفات با مذاکرات هسته‌ای پرداختند.

او در ادامه عنوان کرد: شکست آنان در اسفند ۹۴ باز هم باعث نشد که آنها واقعیت‌ها را ببینند و در اتاق‌های فکرشان عملکردشان را تحلیل کنند. آنها باز هم شروع کردند به تخریب روحانی.

این استاد علوم سیاسی یادآور شد: اصولگرایان به جای آنکه فکر کنند دست به تخریب روحانی زدند. مسائلی مطرح کردند مانند اینکه آقای روحانی مگر شما نگفتید که برجام وضع زندگی مردم را متحول می کند پس چرا نکرد. شما گفتید هیچ امتیازی به آمریکایی‌ها ندادید اما امتیاز داده‌اید. آنها سوالاتی از این دست مطرح کردند و کل عملکرد تیم مذاکره‌کننده را زیر سوال بردند.

او افزود: از زمانی که انتخابات تمام شد شروع کردند این نکته را به روحانی گوشزد کردن که شما ۱۶ میلیون رای ناراضی دارید و باید برای این چندین میلیون سنگ تمام بگذارید. جالب است اینها این ۱۶ میلیون را می‌بینند اما بیست و چند میلیونی که در واقع ناراضیان اصلی هستند را نمی‌بینند.

او خاطرنشان کرد: کسانی که به روحانی رای دادند در واقع از شرایط موجود ناراضی هستند در واقع ۱۶ میلیون نفری که به رئیسی رای دادند صرفاً مخالف روحانی هستند. اصولگرایان به جای اینکه واقعیت‌ها را ببینند باز هم شروع کردند تخریب‌هایی را علیه روحانی و از او می‌خواهند کشور را به سمت مدیریت جهادی ببرد.

زیباکلام ادامه داد: ۵۶ میلیون واجد شرایط رای وجود داشت که فقط ۱۶ میلیون به آقای رئیسی رای دادند. ۴۰ میلیون دیگر اساساً ناراضیانی هستند که دیده نمی‌شوند.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۳-۰۸ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.