ربنا را از صدا و سیما پخش نکنید!

۱۳۹۶-۰۳-۰۸ سیاست

ربنا را از صدا و سیما پخش نکنید!

« ربنا را از صدا و سیما پخش نکنید! » عنوان سرمقاله روزنامه مردم سالاری به قلم محمدحسین روانبخش است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:

نامه وزیر ارشاد به رئیس صداو سیما و درخواست پخش آوای ملکوتی «ربنا»، یکبار دیگر موضوع لجبازی چند ساله این رسانه را یادآوری کرد؛ اما واقعیت این است که این موضوع، اگر هشت سال قبل اهمیتی داشت، امروز دیگر چندان توجهی را بر نمى‌انگیزد .

در طول این سالها تغییرات رسانه‌ای و گسترش فضای مجازی، روز و روزگاری دیگر را برای مردم رقم زده است، انحصار صدا و سیما شکسته و به مرور آن رسانه در مقابل رقیب جدیدش، زمین‌گیر شده و چنان از جایگاه سابقش سقوط کرده که دیگر حتی رفتارهای جناحی و جهت‌گیری‌های غیر‌ملی‌اش چندان اهمیتی ندارد؛ که اگر داشت این روزها سیاستگذاران این رسانه و بزرگترهایشان بعد از آن همه رنج و تلاش شبانه‌روزی و دشمنی با اصلاحات و اعتدال و‌..‌‌. باید جشن پیروزی مى‌گرفتند، نه اینکه مقهور « تکرار » مردم شوند و با حالتی زار، به تقسیم‌بندی آرای مردم به سیاه و سفید، یا حلال و حرام دست بزنند و سعی کنند خود را توجیه کنند و شکست را برای خود و نیروهایشان قابل تحمل کنند‌.
پخش شدن یا پخش نشدن ربنای شجریان از صداو سیما در این شرایط چه اهمیتی مى‌تواند داشته باشد‌؟! مگر چند درصد مردم در هنگام افطار، چشم و گوش به صدا و سیما دارند؟

آیا اصلا برای کسی مهم است که تلویزیونی که بیشترین حجم برنامه‌هایش تبلیغ قابلمه است، برنامه‌های قبل از افطارش چیست‌؟! آیا امروز این صداو سیما نیست که به ربنای شجریان احتیاج دارد و لجبازی‌اش بیش‌از پیش این رسانه را از چشم مردم نمى‌اندازد؟! آن هم در روزگاری که استاد محمدرضا شجریان به عنوان هنرمندی بزرگ که همواره در کنار مردم مانده، بیش از همیشه محبوب است و در دل‌های مردم جا دارد؛ و نیایش و ربنای او بیش از هر زمان دیگری شنیده مى‌شود و کسی نمى‌تواند مانع آن شود . واقعا چرا وقتی در گوشی‌های تلفن همراه عموم مردم (که به قول رئیس‌جمهور طی همین سالها تبدیل به صدا و سیمایی مستقل خواهد شد) ربنای شجریان هست، چرا باید منتظر پخش آن از صدا و سیما باشیم؟!

همه اینها را نوشتم که بنویسم اگر چه وزیر ارشاد در نوشتن نامه، نیت مبارکی داشته‌اند اما عملا کار بیهوده‌ای کرده‌اند‌. شان وزیر عزیز ما بالاتر از آن است که آن را خرج صدا و سیما کند.

بعد از تحریر‌: محمدجواد لاریجانی به عنوان عضو شورای نظارت بر صدا و سیما پاسخی به نامه وزیر ارشاد داده است؛ من نمى‌دانم چرا جواد لاریجانی سعی کرده با به کار بردن اصطلاحاتی که معنای آن را به درستی نمى‌داند، پخش نکردن ربنا در این هشت سال را توجیه کند و پخش شدن آن در زمان امام‌خمینی و قبل از سال ۸۸ را زیر سوال ببرد ؟! برادر جان؛ این کاری که شما مى‌کنید به خدا اسمش دفاع از دین و انقلاب نیست!

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۳-۰۸ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.