دیابت هر سال جان۴۷۰۰۰ ایرانی را می‌گیرد

۱۳۹۶-۰۳-۰۴ سلامت

دیابت هر سال جان۴۷۰۰۰ ایرانی را می‌گیرد

شیوع بیماری دیابت در ایران رو به افزایش است و بررسی ها نشان می دهد هر سال ۴۷ هزار نفر در کشور به علت گرفتار شدن به این بیماری، جان خود را از دست می دهند.
حمیدرضا جمشیدی مدیرعامل شرکت دارویی برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در برنامه بازدید از احداث خط تولید داروهای مدرن دیابت در ایران، گفت: پروژه‌ای که امروز در زمینه تولید داروهای مدرن دیابت شاهد آن هستیم بسیار با ارزش است، چرا که در کشور ما ۱۱.۳ درصد افراد بالای ۲۵ سال دیابت دارند.
وی افزود: سالانه ۷ هزار نفر در ایران بر اثر ابتلا به دیابت فوت می کنند و ۴۰ هزار نفر نیز بر اثر ابتلا به بیماری های ناشی از دیابت، جان خود را از دست می دهند.
جمشیدی گفت: به عبارتی سالانه ۴۷ هزار نفر در کشور به دلیل بیماری دیابت فوت می‌کنند.
وی افزود: در منطقه «امرو» یک جمعیت ۴۰۰ میلیونی وجود دارد که ایران در این منطقه از لحاظ شیوع دیابت در حد میانگین قرار دارد.
جمشیدی در ادامه به اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در حوزه سلامت اشاره کرد و گفت: ساخت ۱۰ بیمارستان برای وزارت بهداشت در دستور کار قرار دارد و بزودی آنها را هدیه می‌دهیم. همچنین ۸۰ کلینیک در سیستان و بلوچستان در حال ساخت بوده و احداث ۳ مرکز جامع سرطان نیز برنامه‌ریزی شده است و به طورکلی موفق شده‌ایم ده‌ها هزار شغل به ویژه در مناطق محروم ایجاد کنیم.
توجه سرمایه گذاران خارجی به ایران
«دنی عنان» سفیر دانمارک در ایران با تاکید بر اینکه شرکت های دانمارکی با سرمایه گذاری در ایران می توانند به رشد پایدار برسند، گفت: ایران ظرفیت های بالایی را برای جذب سرمایه گذاری کشورهای جهان دارد که پس از برجام بیش از پیش آشکار شده است.
وی یادآورشد: پس از برجام صادرکنندگان ایرانی بهتر از اروپا بعد از تحریم عمل کردند و نرخ متوسط صادرات ایران به اروپا دو برابر شده است، حتی سازمان های تجارت بین المللی نظر مثبتی در این زمینه نسبت به ایران دارد.
عنان تصریح کرد: از سال ۲۰۱۴ و قبل از تحریم ها هیچ کس توقع نداشت صادرات ایران به این شکل تغییر کند، اما اکنون پس از گذشت یک سال موفقیت های بسیارخوبی به دست آمده است.
سفیر دانمارک گفت: این سرمایه گذاری شاهد خوبی برای این است که کشورهای دیگر نیز بدانند که ایران کشوری امن و با ثبات است و می توانند با آرامش در ایران سرمایه گذاری کنند.
وی تصریح کرد: من اعتقاد دارم که ایران توانایی جذب سرمایه گذاران دیگر را هم دارد و وجود شرکت های دانمارکی جلوه هایی از این توانایی در ایران است.
عنان گفت: ایران خصوصی ترین اقتصاد را داشته که می تواند قوی ترین اقتصاد منطقه را هم داشته باشد.
تولید مدرن ترین داروهای دیابت در ایران
قباد شهبازی مدیرعامل شرکت دانمارکی، از سرمایه گذاری ۷۰ میلیون یورویی این شرکت دارویی برای تولید داروهای دیابت در ایران خبر داد و گفت: شرکت ما از جمله شرکت های معتبر دارویی جهان در زمینه ساخت داروهای دیابت است.
وی افزود: این شرکت که یکی از قطب های تولید انسولین در جهان است، براساس مطالعات فراوان و درک صحیح از توانمندی های دارویی ایران، فعالیت مشترکی را در زمینه تولید به روز ترین داروهای دیابت و هموفیلی در ایران آغاز کرده است.
شهبازی ادامه داد: با بهره گیری از تجهیزاتی که در این همکاری وارد ایران می شود، تولید داروهای اساسی در دستور کار قرار گرفته است.
وی گفت: هم اکنون سهم ایران در بازار دارویی جهان حدود یک درصد است که با آغاز بکار این شرکت شاهد رشد چشمگیری در این بخش خواهیم بود.

منبع: مهر

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۳-۰۴ سلامت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.