جان کری: وقت اعمال تحریم جدید علیه ایران نیست

۱۳۹۶-۰۳-۰۴ سیاست

جان کری: وقت اعمال تحریم جدید علیه ایران نیست

وزیر خارجه سابق آمریکا روز چهارشنبه از قانونگذاران آمریکایی خواست از اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران خودداری کنند.

به گزارش فارس، جان کری، وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه از قانونگذاران کشورش در مجلس سنا خواست از اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران خودداری کنند.

وی در حساب کاربری‌اش در شبکه اجتماعی توئیتر یادآوری کرد که کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا قرار است روز پنجشنبه به بررسی طرح تحریم علیه ایران بپردازد. کری نوشت: «کمیته روابط خارجی سنا فردا طرح (تحریم) ایران را بررسی می‌کند. تصمیم بزرگی است. من به اختیارات قانونی این کمیته احترام می‌گذرم. خودم ۲۸ سال در این کمیته بودم.»

وزیر خارجه سابق آمریکا در ادامه نوشت: «کمیته روابط خارجی مجلس سنا کمک‌های سازنده‌ای در طول سال‌های گذشته انجام داده است چه از نظر وضع تحریم‌ها و چه از حیث بررسی جدی موضوع هسته‌ای ایران.» وزیر خارجه سابق آمریکا با یادآوری اینکه مباحثات زیادی با اعضای این کمیته درباره برجام انجام داده نوشت: «و من از این مباحثات استقبال کردم.»

وی همچنین نوشت: «اما خطاب به دوستان و همکاران سابقم این را می‌گویم، موضع من این است: الان زمانی است که باید با دقت گام برداشت. بعد از انتخاب مجدد روحانی، مسائل بلاتکلیف زیادی هستند که می‌توانند مورد سوءتعبیر قرار بگیرند. الان وقت طرح جدید (تحریم) ایران نیست.»

وزیر خارجه سابق آمریکا همچنین نوشت: «ابزارهای زیادی برای افزایش دادن فشارهای موجود در حال حاضر وجود دارند و در اختیار ما هستند. لازم است ما مخاطرات برجام را مورد بررسی قرار دهیم و در نظر بگیریم.»

جان کری همچنین خطاب به قانونگذاران آمریکایی پیشنهاد کرده که تبعات «درگیری بدون گفت‌وگو» را هم در نظر بگیرند.»

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۳-۰۴ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.