مرعشی: جهانگیری نماینده خاتمی است

۱۳۹۶-۰۲-۰۹ سیاست

مرعشی: جهانگیری نماینده خاتمی است

سخنگوی حزب کارگزاران گفت: جهانگیری امروز نماینده خاتمی و مجموعه اصلاح‌طلبان در قالب شورای عالی است. امیدوارم بتواند توفق و برتری اصلاحات در فضای سیاسی را به نمایش بگذارد و نشان دهد که جبهه اصلاحات رئیس جمهوری آینده ایران را مشخص خواهد کرد.

به گزارش ایلنا، حسین مرعشی، سخنگوی حزب کاگزاران سازندگی در زمان پخش اولین مناظره انتخاباتی در ستاد یوسف آباد حزب اتحاد ملت حضور داشت و پس از پایان مناظره خطاب به حاضران در این ستاد، درباره اولین مناظره انتخاباتی کاندیداهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: « در این مناظره صف آرایی انتخابات تا حدودی مشخص شد و وجود اختلاف نظر و تفاوت دیدگاه‌ها بین کاندیداها نمایان شد.»

به گفته او در مناظره امروز سه بسته فکری وجود داشت و در توضیح آن گفت: «ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف به هم نزدیک بودند، بسته فکری دیگر تکنوکراسی بی حاشیه‌ای بود که مصطفی هاشمی‌طبا و مصطفی میرسلیم نمایندگان آن بودند و گروه سوم هم اسحاق جهانگیری و حسن روحانی بودند.»

سخنگوی کارگزاران در ادامه تاکید کرد که میرسلیم و هاشمی‌طبا از دو جناح سیاسی متفاوتند و در این باره گفت: «میرسلیم کاندیدای رسمی حزب موتلفه است و موتلفه حزب اصولگرایی است که سعی می‌کند به گروه‌هایی مانند پایداری و جمنا نزدیک باشد ولی اصالت‌های خودش را به طور کامل به پای جمنا یا پایداری نریخته و هنوز اصالت خود را دارد و گروهی قدیمی و از اصولگرایان اصیل است. هاشمی‌طبا هم به لحاظ ساختار فکری در گروه اصلاح‌طلبان دسته‌بندی می‌شود و او هم اصالت خودش را دارد.»

مرعشی بر این باور است که هاشمی‌طبا از جنبه یک تکنوکرات فن‌گرا وارد مناظره شد و موضع خود را بیان کرد و حاشیه‌ای نداشت.

او در ادامه از سخنان امروز جهانگیری در مناظره ابراز خوشحالی کرد و گفت: «خوشحالم که جهانگیری با صراحت در این مناظره اعلام کرد که قرار است سخنگوی جبهه اصلاحات باشد.»

به گفته مرعشی، جهانگیری نمی‌خواهد در این دوره رئیس‌جمهوری شود و تاکید کرد «جهانگیری نماینده جبهه‌ای است که در ایران رئیس‌جمهوری را تعیین می‌کند و این مساله می‌تواند جایگاه اصلاح‌طلبان را به خوبی بیان کند».

او معتقد است جهانگیری در مناظره خوب عمل کرد و در این باره گفت: «او امروز نماینده خاتمی و مجموعه اصلاح‌طلبان در قالب شورای عالی است. امیدوارم بتواند توفق و برتری اصلاحات در فضای سیاسی را به نمایش بگذارد و نشان دهد که جبهه اصلاحات رئیس جمهوری آینده ایران را مشخص خواهد کرد.»

غلامرضا انصاری، عضو کمیسیون برنامه و بودجه شواری شهر تهران دیگر مهمان این نشست بود. انصاری پس از اولین مناظره دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خظاب به حاضران اعلام کرد «نکته اول این مناظره نشان دادن خلاء نهاد واسط دموکراسی در کشور بود». به گفته او در اولین مناظره جهانگیری باعث افتخار جبهه اصلاحات شد.

انصاری ادامه داد: «هیچوقت یک فرد نظامی از صندوق رای بیرون نمی‌آید و این مساله در تمام دنیا اثبات شده و در ایران هم به همین شکل خواهد بود. من معتقدم جسارت‌ها و توهین‌های قالیباف در مناظره‌ها و برنامه‌های فردی و یا سفرهای استانی‌اش سبد رای اصلاح‌طلبان را افزایش می‌دهد و رای‌های خاکستری که پای صندوق نمی‌آیند را بیدار خواهد کرد.»

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۲-۰۹ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.