استادیوم‌های جالب توجه در باکو + تصاویر

۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ورزش

استادیوم‌های جالب توجه در باکو + تصاویر

بازی های همبستگی کشورهای اسلامی از اردیبهشت ماه در باکو برگزار می شود، آذربایجان که سابقه برگزاری مسابقات اروپایی را داشته،دارای سالن ها و ورزشگاه های استانداردی برای بازی ها است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ چهارمین دوره بازی‌های کشورهای اسلامی ۱۲ الی ۲۲ می( ۲۲ اردیبهشت الی اول خرداد ۱۳۹۶) در باکو آذربایجان برگزار می‌شود. این مسابقات روز جمعه (۲۲ اردیبهشت۱۳۹۶) در ورزشگاه ملی باکو (Knowledge) طی مراسمی با پاسداشت مفاهیمی چون صلح، امید و معرفی تمدن جمهوری آذربایجان افتتاح خواهد شد.

آذربایجان باتوجه به میزبانی نخستین دوره بازی‌های اروپایی در سال ۲۰۱۵ ، سالن‌ها و ورزشگاه‌های خوب استانداری را بنا کرده که اکنون برای بازی‌های کشورهای اسلامی نیز از آن استفاده می‌کند. بازی‌های کشورهای اسلامی در رشته‌های مختلف پیگیری خواهد شد. فدراسیون شنا در سه رشته شنا شیرجه و واترپلو در این مسابقات حضور دارد.

محل افتتاحیه مسابقات

استادیوم ملی باکو به عنوان یک ورزشگاه چندمنظوره در سال ۲۰۱۵ شروع به کار کرد و حالا بعد از دو سال میزبان افتتاحیه چهارمین دوره بازی‌های کشورهای اسلامی است.

Baku_National_Stadium_2015-06

Baku_Olympic_Stadium_panorama_1

شنا و شیرجه

این رقابت‌ها در Baku Aquatic center  برگزار می‌شود که برای بازی‌های اروپایی ساخته شد. مسابقات شنا و شیرجه در این سالن انجام خواهد شد که ابتدا رقابت‌های شنا و سپس شیرجه برگزار می‌شود.

swimming complex

swimming complex 2

واترپلو

مسابقات واترپلو در سالن water polo arena برگزار خواهد شد. ظرفیت ۶۵۰ نفری دارد و یکی از پنج سالنی است که برای بازی‌های اروپایی ۲۰۱۵ساخته شد.

waterpolo arena

waterpolo arena1

(Visited 104 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ورزش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.