۲کودک و ۳ مرد در رودخانه ذزفول غرق شدند

۱۳۹۶-۰۱-۲۷ حوادث

۲کودک و ۳ مرد در رودخانه ذزفول غرق شدند

در یک حادثه دو مرد و یک کودک در آب‌های خروشان دزفول غرق شدند و پسر ۲۰ ساله‌ای نیز با تلاش بموقع امدادگران از مرگ حتمی گریخت.

درنخستین حادثه که ساعت ۱۶ و ۳۰ جمعه اتفاق افتاد مرد ۵۰ ساله ساکن دزفول، در بالادست سد تنظیمی و محدوده اردوگاه شهید رجایی دزفول به داخل رودخانه خروشان افتاد وغرق شد اما با وجود تلاش غواصان تا ظهر دیروز هیچ اثری از او به دست نیامد. کمتر از ۲ ساعت پس از این اتفاق، کودک ۶ ساله‌ای در حوالی پل شناور دزفول به داخل آب افتاد و گرفتارامواج خروشان شد. دایی ۳۵ ساله او که شاهد صحنه بود بلافاصله به آب زد اما خودش نیز دچار حادثه شد تا اینکه پیکر نیمه جانش با کمک مردم از آب بیرون کشیده شد و به بیمارستان انتقال یافت، اما تلاش تیم درمانی برای نجاتش بی‌نتیجه ماند و او نیز جان باخت. در حادثه‌ای دیگر پسر ۲۰ ساله‌ای از اهالی شوش که طعمه رودخانه دز درشهرستان دزفول شده بود با کمک ناجیان هلال احمر از آب نجات یافت و با قایق به ساحل منتقل شد.
این جوان که به علت کمبود اکسیژن در وضعیت نامناسبی بود به درمانگاه پایگاه ساحلی بوستان «علی کله» منتقل شد و پس از اکسیژن تراپی به شرایط طبیعی رسید که خوشبختانه وضعیت این مصدوم رو به بهبود اعلام شده است.
درحادثه‌ای دیگر مرد ۳۱ ساله برای تفریح به حاشیه رودخانه کرج رفته بود که در محدوده آبگیر «بلیقان» به داخل رودخانه سقوط کرد و ناپدید شد.
گروه‌های امداد و نجات که درپی تماس خانواده این مرد خود را به محل حادثه رسانده بودند، جست و جوهای گسترده درمسیر شمال رودخانه را آغاز کردند اما به دلیل گل آلود بودن آب و تاریکی هوا، جست وجو متوقف و به روز بعد موکول شد.
کودک ۹ ساله که درمجاورت یکی از حوضچه‌های آب رودخانه اترک با چند کودک ازاهالی روستای «قره گل تخته» شهرستان «مراوه تپه» مشغول بازی بود، با پریدن در بخش عمیق حوضچه نتوانست خود را روی آب نگه دارد و غرق شد. پدر این کودک که در اطراف محل حادثه بود با دیدن این صحنه به آب زد اما تنها توانست جسد بی‌جان پسرک را بیرون بکشد.
پسرک ۴ ساله بازیگوش که عصر جمعه در حال بازی در کانال آب منطقه گردشگری روستای «دره تخت ازنا» در استان لرستان افتاده بود، پس از طی مسافت ۵۰ متری با خوش شانسی توسط ساکنان محلی از آب بیرون کشیده شد و از مرگ حتمی گریخت. این کودک با کمک امدادگران به بیمارستان امام علی(ع) ازنا منتقل شد که گفته شده حال او روبه بهبودی است.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۱-۲۷ حوادث

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.