کاش دادستان مشهد،دادستان تهران بود

۱۳۹۶-۰۱-۲۶ سیاست

محمدمهاجری در کانال تلگرام خود نوشت:

کاش دادستان مشهد،دادستان تهران بود

دادستان محترم مشهد چندی پیش یکی از مسئولان پلیس راه خراسان رضوی را بدلیل تصادف زنجیره ای در یک بزرگراه منتهی به شهر را بازداشت کرد. چندی پیشتر هم خلبان یک هواپیما را برای معطل گذاشتن مردم بازداشت کرد.چندی پیشتر تر! هم به دلیل اینکه ممکن است در سخنرانی علی مطهری در شهر مشهد جرمی اتفاق بیفتد در اقدامی پیشگیرانه مراسم او را لغو کرد.

قضاوتی در باره احکام دادستان محترم مشهد ندارم. الان هم موضوع بحث این نیست. بلکه خواستم عرض کنم اگر دادستان محترم مشهد در تهران مسئولیت داشت با سابقه ای که در بالا به ان اشاره شد حتما در باره ثبت نام های نجومی در انتخابات ریاست جمهوری ساکت نمی نشست. دادستان محترمی که از یک سخنرانی با احتمال اینکه در آن واقعه ای رخ دهد جلوگیری می کند، قطعا نمی تواند در برابر رخدادی که شان و حیثیت نظام و کشور را درتهران و ساختمان وزارت کشور از بین می برد سکوت کند.

حتما منظورم این نیست که ایشان برود سراغ فلان کشاورز و کارمند و خانم خانه دار و دانش آموز و…. هر چند که اگر سرنخی یافته شود که بعضی از آنها با تحریک کسانی برای به چالش کشیدن آبروی کشور چنین کاری کرده اند باید با انها برخورد شود. اما به نظر می رسد اکثریت بزرگ آنها برای تفریح و سرگرمی آمده اند.

شاید دادستان باید سراغ کسانی برود که چند دوره ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری را به همین منوال دیده اند و سکوت کرده اند. آیا آقای دادستان می پذیرد که صرفا بر اساس این توجیه که قانون اجازه می دهد هر کس و ناکسی نامزد ریاست جمهوری شود،شان و حیثیت نظام زیرپا گذاشته شود؟

آیا نباید دادستان محترم برود سراغ شورای محترم نگهبان و از آنها توضیح بخواهد که چرا طی این همه سال،موضوع را لااقل برای حفظ ظاهر،به بحث نگذاشته اند؟ و آیا آقای دادستان محترم نباید برود دنبال مجمع تشخیص مصلحت و در غیاب مرحوم آقای هاشمی،از دبیر محترم این مجمع بپرسد شما که در باره چیزهای معمولی،مثلا برنده شدن فلان ورزشکار،فضای مجازی را تلنبار می کنید از نوشته هایتان، چرادر باره این موضوع انتخاباتی فکر نکردید؟

اگر دادستان مشهد دادستان تهران بود،سوژه هایی مهمتر از خلبان و پلیس راه و علی مطهری پیدا می کرد.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۱-۲۶ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.