تعبیر تلخ گاف دونالد ترامپ +عکس

۱۳۹۶-۰۱-۱۹ سیاست

تعبیر تلخ گاف دونالد ترامپ +عکس

وقتی نزدیک به دو ماه پیش دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی اش در ملبورن فلوریدا و در جمع هوادارانش به «حادثه ای در سوئد» اشاره کرد بسیاری از رسانه ها از آن به عنوان گاف بزرگ رئیس جمهور تازه یاد کردند، هر چند این تنها رسانه ها نبودند که به ترامپ خندیدند و سفارت سوئد در واشنگتن هم از وزارت خارجه آمریکا خواست تا در مورد این اظهارات او توضیح دهد.

به گزارش ۲۴ آنلاین، در همان روزها کارل بیلت، نخست وزیر سابق سوئد هم در توئیتی تند و تیز رئیس جمهور آمریکا را متوهم خواند و نوشت: «سوئد؟ حمله تروریستی؟ او (ترامپ) چی زده بود؟»

دونالد ترامپ در جمع هوادارانش در فلوریدا گفته بود:«ببینید در آلمان چه اتفاقی افتاد. ببیند دیشب در سوئد چه اتفاقی افتاد. سوئدی‌ها، باور می کنید چنین حادثه‌ای اتفاق افتاده باشد. آنها (سوئدی‌ها) الان با مشکلاتی روبرو هستند که قبلا احتمالش را هم نمی‌دادند.» هر چند ترامپ در توئیتی به این سخنرانی اش واکنش نشان داد و نوشت که مقصود او متوجه محتوای یک گزارش تلویزیونی بوده است. اما تنها با گذشت ۵۰ روز جمله « دیشب در سوئد اتفاق افتاد» او تعبیر تلخی پیدا کرد.

حمله تروریستی روز جمعه (دیروز) در شهر استکهلم پایتخت سوئد که به شکل زیر گرفتن عابران پیاده از سوی یک راننده کامیون بود ـ که در جریان آن دستکم ۴ عابر کشته و ۱۵ نفر زخمی شده اند ـ خطر تروریسم را برای نخستین بار به داخل مرزهای کشور سوئد برده است و « گاف» ۵۰ روز پیش ترامپ در قالب «اتفاق دیشب در سوئد» حالا به شکلی علنی موضوعیت یافته است.

منبع: جام جم آنلاین

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۱-۱۹ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.