دردسرهای تابلو شهرداری تهران!

۱۳۹۵-۱۲-۱۸ جامعه

دردسرهای تابلو شهرداری تهران!

به گزارش ۲۴ آنلاین، روزنامه آرمان نوشت:

دیگر آب از سرشهرداری تهران‌گذشته است. همین چند ماه ‌پیش بودکه موضوع واگذاری املاک در رسانه‌ها منتشر شد، بعد از آن پلاسکو فرو ریخت و شهردار تهران زیر فشار رسانه‌ها برای عذرخواهی قرارگرفت. روز گذشته یکی از اعضای اصلاح‌طلب شورای ‌شهر تهران، در نطق پیش از دستور خود از«فساد بزرگ» در شهرداری تهران سخن گفت.

افشاگری تندگویان در مورد درآمد‌های نجومی حاصل از اجاره تابلوهای تبلیغاتی سطح شهر بود؛ درآمدی که براساس گفته علیرضا دبیر به ۱۵۰میلیارد تومان می‌رسد، اما از این میزان تنها ۳۰میلیارد روشن است. تندگویان افزود: تنها باشگاه انقلاب که تابلوهای بسیارکمتری دارد، ۳۰میلیارد تومان درآمد از تابلوها داشته و نمایشگاه سئول نیز۵۰ میلیارد تومان از محل درآمدتابلوهای تبلیغاتی در آمد کسب کرده است؛ ارقامی‌که نشان می‌دهد به طوریقین شهرداری تهران بیش از۱۵۰میلیارد تومان از محل تابلوهای تبلیغاتی سطح شهر تهران درآمد دارد.

افشاگری اصلاح‌طلبانه

تندگویان درتذکر پیش از دستور خود با بیان اینکه موضوعی که می‌خواهم به آن اشاره کنم، از تذکر گذشته است و باید آن را به عنوان یکی از مفاسد بزرگ افشا کنم، گفت: به قدرکافی مکاتبه در این خصوص با شهرداری داشته‌ایم و امروز ببینید که چگونه مدیرعامل سازمان زیباسازی به اعضای شورا توهین کرده و هیچ کس‌ نیز از اعضا دفاع نمی‌کند. این عضو شورای شهرگفت: از سال ۹۲ تاکنون۲۵ بار مکاتبه با سازمان زیبا سازی داشته و دو بار نیز به شهردار تهران درخصوص وضعیت درآمدی تابلوهای سطح شهر تهران تذکر داده‌ شده که به نظر می‌رسد این تعداد مکاتبه کفایت می‌کند و از پاسخ‌ها نیز قانع نشده‌ایم.

وی ادامه داد: در جمله مقام معظم رهبری درخصوص تبلیغات سطح شهر صراحتا آمده است که تابلوهای سطح شهر از نظر کیفیت محتوا باید مورد دقت قرار گیرند و همچنین لزوم نظارت بر مبالغ اجاره تابلوها و میزان درآمدزایی آنها در سخنان ایشان مورد توجه قرار گرفته است. نایب رئیس کمیسیون افزود: در راستای میزان درآمدزایی تابلوها ۲۶بار مکاتبه انجام شده است که از مجموع این مکاتبات تنها ۷ پاسخ دریافت کرده‌ایم و از مجموع دو تذکر به شهرداری نیز هیچ پاسخ قانع‌کننده‌ای دریافت نکرده‌ایم. تندگویان ادامه داد: پیگیری‌های بنده نهایتا سازمان زیباسازی سامانه‌ای را درخصوص نحوه واگذاری، فروش، قرارداد، اعداد و ارقام واگذاری، مدت زمان و… ایجاد کرده که باید دسترسی آن را در اختیار تمام اعضای شورای شهر قرار می‌داد، اما حالا ۵ ماه از راه‌اندازی این سامانه گذشته و از آنها بارها خواسته‌ایم که گذرواژه به ما بدهند که به سامانه دسترسی پیدا کنیم.

درآمد‌های تابلوهای تبلیغاتی‌

تندگویان خطاب به چمران‌گفت: شما ۱۵سال است که رئیس شورای شهر تهران هستید. آیا می‌دانید که درآمد تابلوهای تبلیغاتی چقدر است. وی با بیان اینکه چندی پیش رئیس کمیسیون بودجه اعلام کرد که سازمان زیباسازی هنوز درآمدهای خود را اعلام نکرده و الان می‌گوید که ۱۵۰ میلیارد تومان درآمد داشته، اما فقط ۳۰ میلیارد تومان آن را به خزانه شهرداری واگذار کرده است،افزود: شما باور می‌کنید که درآمد سازمان زیباسازی۱۵۰ میلیارد تومان باشد؟! باشگاه انقلاب که تابلوهای بسیارکمتری دارد، ۳۰ میلیارد تومان درآمد از تابلوها داشته و نمایشگاه سئول نیز۵۰ میلیارد تومان از محل درآمدتابلوهای تبلیغاتی درآمد داشته وچطور ممکن سازمان زیباسازی با این همه بیلبورد و تابلو تنها ۱۵۰ میلیارد تومان درآمد داشته باشد که تنها ۳۰ میلیارد تومان آن را به بخش درآمدی شهرداری واریز کرده است.

قرارداد‌ها فقط با افراد خاص!

تندگویان با بیان اینکه متاسفانه قراردادهایی با ۷،۸ نفر در سازمان زیباسازی بسته می‌شود و این پول‌ها بیشتر به جیب ۳۰ الی ۴۰ شرکت خاص واریز می‌شود،گفت: مدیرعامل زیباسازی اعلام کرده که به دلیل امنیت شبکه، نمی‌تواند به اعضای شورای شهر تهران دسترسی بدهد. این در حالی است که ما در قراردادهای این سازمان اسامی خاصی داریم که اگر مطرح شود، می‌گویید که داریم کار سیاسی می‌کنیم. وی تاکید کرد: چه در مورد املاک و چه در مورد تابلوها وقتی می‌خواهیم شفاف‌سازی انجام شود، می‌گویند دارید کار سیاسی می‌کنید، اما این یک نوع معضل مشخص است که قراردادها با افراد خاص منعقد می‌شود و اگر ادعای من دروغ است، همین فردا به همه اعضای شورا دسترسی بدهید تا ببینیم موضوع چیست.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۱۲-۱۸ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.