طول عمر خود را با «قلیان» افزایش دهید!

۱۳۹۵-۱۲-۱۵ سلامت

طول عمر خود را با «قلیان» افزایش دهید!

چرا با ورزش کردن تاثیر در مغز و ریتین (ریه ها) را نمی بینیم؟

به گزارش گروه سلامت ۲۴ آنلاین، چگونه بود که یک شناگر ماهر با یک نفس عمیق به داخل دریا می رفت و در برخی نقاط از آنجا مروارید خارج می کرد؟

پاسخ این است: ورزش بدن سه قسم مجزا دارد:

۱-جسم

۲-ریتین (شش ها)

۳-مغز

حضرت علی (ع)می فرمایند: بهترین ورزش جسم همین “کشاورزی” بومی است.

اما ورزش مغز “ریاضیات” است و ورزش ریه ها “قلیان” بدون تنباکوهای سرطان زا است.

اگر ما ثانیه شمار ساعت را جلوی چشم خویش قرار دهیم و یک نفس عمیق بکشیم متوجه می شویم که این زمان نهایتا ۳ تا ۵ ثانیه بیشتر قابل اجرا نیست، حالا اگر یک قلیان نو خریداری کنیم و داخل محفظه آب آن یک استکان گلاب و مابقی را عرق نعناع پرکنیم و هیچ گونه آتش یا گیاه استفاده ننماییم و به کشیدن مبادرت ورزیم متوجه می شویم که بلافاصله زمان تنفس به حداقل دو برابر افزایش می یابد و اگر این ورزش را ادامه دهیم در کوتاهترین مدت ده برابر زمان تنفس افزایش خواهد یافت.

یعنی اینکه با ادامه این امر در کوتاهترین مدت ما می توانیم فضای مرده ی ریه را از هوا پر کنیم و این یعنی زندگی دوباره چرا که این امر تعداد تنفس در دقیقه را کاهش می دهد و باعث افزایش طول عمر می گردد و عکس این عمل عمر را کاهش می دهد.

منبع: سایت دکتر روازاده

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۱۲-۱۵ سلامت
  1. سلام من متوجه نشدم باید در نی قلیان هوای بازدمی را بیرون بدهیم یا باید هوا را به داخل ریه بکشیم؟بعد مایعی مثل عرق نعنا و غیره که در حالت معمولی مگر بخار دارد که ما بخار را به درون ریه بکشیم چطور یک مایع بدون حرارت بخار میشود ؟من اصلا متوجه نمیشم خواهشا یک نفر به من پاسخ بدهد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.