تراژدی «شیرکاکائو» به جای آب در خوزستان!

۱۳۹۵-۱۲-۱۰ سیاست

تراژدی «شیرکاکائو» به جای آب در خوزستان!

مدتی است که برخی از مردم خوزستان به جای خوردن آب شرب، آبی را می‌نوشند که از فرط آلودگی بیشتر شبیه شیرکاکائو است تا آب آشامیدنی!

خبرگزاری میزان نوشت: با شدت یافتن نفوذ ریزگردها در فضای عمومی و سیستم آبی و برقی خوزستان، درحالی تصویر زیر در فضای مجازی به سرعت در حال انتشار است، که از یک سو صحت آن مشخص نبوده و از سوی دیگر کاربران فضای مجازی با طعنه و تمسخر آن را {از فرط آلودگی} به خروج شیرکاکائو از شیر آب منازل نسبت داده بودند.

علی ساری نماینده مردم اهواز در خصوص حقیقی بودن این تصویر گفت: بله، تصویرواقعی است اما همیشه این گونه نیست و این برای زمانی است که آب قطع می شود.

نماینده مردم خوزستان بیرون آمدن آب از شیر منازل با این شدت از آلودگی را متاثر از دو عامل خواند و اظهار داشت: یک علت فرسودگی کل شبکه آبی و علت دیگر کیفیت آب ورودی به لوله‌ها است.

ساری تصریح کرد: تصفیه خانه خودش دچارناکارآمدی است و تصفیه خانه جدید هم راه اندازی نشده، و شبکه آبی هم فرسوده است.

وی افزود: بنابر این کار برروی خطوط شبکه آبی هزینه بالایی دارد و مسئولین مربوطه در این زمینه اقدام مناسبی نکرده اند.

ساری با اشاره به اینکه دستگاه‌های مسئول در این زمینه صرفا به سمت کارهای تعمیراتی مربوط به شبکه روی آورده اند، اظهار داشت: این اقدامات جوابگو نیست زیرا با وصل مجدد آب خاک اطراف لوله‌های آب به داخل شبکه نفوذ می کند و این اتفاق رخ می دهد و هر زمان که قطعی یک تا دو ساعتی داشته باشیم شاهد این وضعیت خواهیم بود.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در خصوص چگونگی نفوذ آب به شبکه آبرسانی بیان داشت: هنگامی که آب قطع می شود مردم مجبورند، برای رساندن آب باقی مانده در لوله‌ها به منازلشان، از پمپ استفاده کنند و چون لوله‌های شبکه آبرسانی فرسوده بوده و سوراخ‌های زیادی دارد هنگامی که پمپ اقدام به مکش آب می کند خاک اطراف لوله‌های سوراخ دار به داخل لوله کشیده می شود و در نهایت به سمت شیر آب منازل هدایت می شود.

ساری ادامه داد: تاکنون برای حل این معضل کاری نشده است زیرا هزینه‌های زیادی دارد و مسئولین مربوطه می گویند که توانایی تامین هزینه‌ها را ندارند.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۱۲-۱۰ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.