پاسخ سخنگوی وزارت خارجه به اظهارات ضد ایرانی وزیر خارجه ترکیه

۱۳۹۵-۱۲-۰۱ سیاست

پاسخ سخنگوی وزارت خارجه به اظهارات ضد ایرانی وزیر خارجه ترکیه

سخنگوی وزارت امور خارجه به سخنان بی اساس مولود چاووش اوغلو در کنفرانس امنیتی مونیخ علیه ایران واکنش نشان داد.

 به گزارش ۲۴ آنلاین، بهرام قاسمی سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه در واکنش به سخنان غیرسازنده وزیر امور خارجه ترکیه در کنفرانس امنیتی مونیخ، اظهار داشت: کسانی که در سودای خام بازگشت به امپراطوری اند و به اقدامات مداخله گرایانه، غیرقانونی و غیرمشروع و حمایت از گروه های تروریستی دست زده و موجب خونریزی و افزایش تنش و بی ثباتی در منطقه می شوند، نمی توانند با فرافکنی از زیر بار مسئوولیت چنین اقداماتی شانه خالی کنند.

قاسمی افزود: آنها باید بدانند که بی ثباتی و ناامنی در منطقه مقصری جز آنها و برخی دیگر از کشورهای متوهم ندارد؛ و لذا نباید و نمی توانند با اتهام زدن به دیگران از گرداب خودساخته رهایی یابند.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: سیاست منطقه ای جمهوری اسلامی ایران همواره مبتی بر حفظ ثبات و امنیت تمامی کشورها و همسایگان قرار داشته و دارد؛ نقش و سیاستی که مورد اذعان بسیاری از دولت ها و ملت های منصف در منطقه و جهان قرار گرفته و با استقبال آنان مواجه است.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۱۲-۰۱ سیاست
  1. بالاخره این دولت هم بهبلندپروازی وتجاوزگری ترکیه اذعان کرد.بله همیشه نمیشه ازدولت ترکیه حرف مفت زدن ودولتمردان ما ماست مالی کردن ومردم را….

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.