اهدای طوبای زرین به ۶ هنرمند پیشکسوت هنرهای تجسمی

۱۳۹۵-۱۱-۳۰ فرهنگ

اهدای طوبای زرین به ۶ هنرمند پیشکسوت هنرهای تجسمی

مراسم اختتامیه نهمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر  با حضور سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی مرادخانی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجید ملانوروزی مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی، مجتبی آقایی دبیر نهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، پوران درخشنده، نصرالله افجه‌ای، علی‌اکبر صادقی، علی شیرازی، کامبیر درم‌بخش، بیژن بیژنی، جمشید حقیقت‌شناس و جمعی از مسئولین و هنرمندان آغاز شد. در این مراسم یازده نفر از برگزیدگان این رویداد هنری در بخش مسابقه معرفی خواهند شد.

در این مراسم به رسم همه ساله جشنواره هنرهای تجسمی فجر در بخش مفاخر هنری از هنرمندان پیشکسوت و باسابقه کشور در شاخه‌های مختلف هنری تجلیل و تندیس طوبای زرین جشنواره هنرهای تجسمی فجر به همراه مدالیوم این جشنواره به آنها اهدا خواهد شد.

استاد علی قلم‌سیاه در رشته عکاسی، استاد علی‌اصغر تجویدی در رشته نگارگری، استاد ابوالفضل همتی آهویی در رشته تصویرسازی، استاد علی عربانی در رشته کاریکاتور، استاد مجتبی ملک‌زاده در رشته خوشنویسی و استاد مسعود نجابتی در رشته گرافیک افرادی هستند که قرار است در اختتامیه این جشنواره تندیس طوبای زرین دریافت خواهند کرد.

نهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از ۳ بهمن‌ماه سال جاری با برپایی نمایشگاه بخش مسابقه این رویداد با نگاه به هنر معاصر ایران و در قالب بینارشته‌ای در موزه هنرهای معاصر تهران افتتاح شد.

این جشنواره در بخش مفاخر و بین‌الملل نیز میزبان آثار یادمانی و چیدمان‌ها و ویدئوآرت‌هایی از هنرمندان ایرانی، اسپانیایی و مکزیکی بود که این نمایشگاه نیز در فرهنگسرای نیاوران برپا شد.

در جریان برگزاری این جشنواره هم چنین همایش سه روزه‌ای تحت عنوان ” خوانش هنر امروز”  که یکی از مباحث علمی و پژوهشی و کاربردی جهان هنر است با تکیه بر ابعاد جامعه‌شناسی و هنرهای جدید برگزار شد.

منبع:هنر آنلاین

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۱۱-۳۰ فرهنگ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.