آخرین وضعیت مطالبات چایکاران

۱۳۹۵-۱۱-۲۴ اقتصاد

آخرین وضعیت مطالبات چایکاران

روزبهان گفت:تا به امروز از مجموع ۲۳۴ میلیارد تومان بهای برگ سبز چایکاران،۲۲۱ میلیارد تومان معادل ۹۵ درصد بها پرداخت شده است.

به گزارش ۲۴آنلاین,محمد ولی روزبهان رئیس سازمان چای – در گفتگو با باشگاه خبرنگاران ، با اشاره به آخرین وضعیت مطالبات چایکاران اظهار داشت: تا به امروز از مجموع ۲۳۴ میلیارد تومان بهای برگ سبز چایکاران،۲۲۱ میلیارد تومان معادل ۹۵ درصد بها پرداخت و مابقی به تدریج پس از اخذ قدرالسهم کارخانه های چای پرداخت خواهد شد.

به گفته وی تمامی مطالبات چایکاران تا پایان سال تعیین و تکلیف و به حساب آنها واریز خواهد شد.

روزبهان از افزایش ۷۳ درصدی درآمد چایکاران نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: اقدامات حمایتی دولت در زمینه ایجاد شرایط بهتر برای فروش چای داخلی و همچنین همکاری کارخانه ها منجر به روند فروش مناسب چای تولیدی و افزایش درامد چایکاران شد.

رئیس سازمان چای با اشاره به وضعیت فروش چای ایرانی طی سال های اخیر افزود: تا کنون بیش از ۸۰ درصد چای تولیدی داخل سال جاری به فروش رسیده و این درحالی است که در سال ۹۳، از ۱۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تن چای تنها ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تن در داخل مصرف و صادر شده که این امر به معنای آشتی ایرانیان با چای تولید داخل است.

این مقام مسئول ادامه داد:چای ایرانی تنها چای تولیدی عاری از سم در جهان است که به سبب ویژگی مثبت چای مردم نسبت به مصرف آن شناخت کامل پیدا کردند.

وی با اشاره به آخرین وضعیت تسهیلات چایکاران تصریح کرد: تا به امروز مجموع پرداخت تسهیلات به ذراعی،بهسازی کارخانه ها و صندوق حمایت به چایکاران ۱۳.۵ میلیارد تومان بوده که با توجه به سقف بودجه ای۶۵ میلیارد تومانی انتظار می رود که طی روزهای باقی مانده چایکاران برای عملیات به ذراعی باغات از شرایط ویژه استفاده نمایند.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۱۱-۲۴ اقتصاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.