عکس یادگاری محمود با کوروش!

۱۳۹۵-۱۱-۱۶ سیاست

عکس یادگاری محمود با کوروش!

محمود احمدی‌نژاد که با اقدامات و فعالیت‌های جنجالی‌اش در دهه گذشته، یکی از خبرسازترین چهره‌های سیاسی ایران بوده، در ماه‌های گذشته به صریح‌ترین شکل ممکن ازسوی رهبری انقلاب نسبت‌به حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری منع شد.

به گزارش ۲۴ آنلاین، روزنامه وقایع اتفاقیه نوشت:

رهبر معظم انقلاب با اتکا به تجربه دوران احمدی‌نژاد و احتمالا شکل‌گیری فضای دوقطبی و آسیب‌دیدن بیش‌ازپیش جامعه، از احمدی‌نژاد که به‌طور مستمر در سفرهای تبلیغاتی استانی بود، خواست که دراین‌باره اقدامی نکند. اگرچه رئیس‌دولت‌های نهم و دهم که عملکرد او به‌شدت مورد انتقاد همه طیف‌های سیاسی کشور است، ابتدا، خواست غیر‌علنی رهبر معظم انقلاب را نادیده گرفته بود اما بعد از اعلام رسمی موضع ایشان، در نامه‌ای به‌اصطلاح اطاعت خود از رهبری را اعلام کرد اما او در یکی، دو روز گذشته به‌واسطه تصاویری که از او در جمع گردشگران تخت‌جمشید و مقبره کوروش کبیر و همین‌طور اظهارنظرش درباره ترامپ خبرساز شد.

احمدی‌نژاد برخلاف وعده سابق، دوباره عزم سفرهای تبلیغاتی کرده و به شیراز رفته است. او بر طبق روال عامه‌پسندِ منشِ خود به منطقه باستانی تخت جمشید رفت تا عکس‌هایش بار دیگر در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شود. اگرچه برخی از تحلیلگران معتقدند احمدی‌نژاد ممکن است دوباره و باوجود نهی صورت‌گرفته سودای بازگشت به قدرت را داشته باشد اما به نظر می‌رسد او بیش از هر چیزی دنبال فراموش‌نشدن است؛ البته او در روزهایی که رئیس‌جمهوری جدید آمریکا جلوه بین‌المللی از رفتارهای جنجالی و هیجانی از خود نشان می‌دهد به شیراز رفته است تا با حضور در پاسارگاد با کوروش کبیر عکس یادگاری بگیرد و خودی نشان دهد و در اظهارنظری درباره ظهور دونالد ترامپ بگوید: «آمریکا از هم می‌پاشد!»

شاید به‌سادگی نتوان از این سفر و اظهارنظر رئیس‌دولت پیشین ایران به‌دلیل شبا‌هت‌هایی که برخی معتقدند بین ترامپ و احمدی‌نژاد در نحوه مدیریت و اظهارنظر در عرصه‌های سیاسی و جهانی وجود دارد، گذشت زیرا بسیاری از ایرانیان باوجود اینکه ترامپ را خطری برای نظم و ثبات جهان می‌دانند، بر این باور هستند که حداقل آمریکایی‌ها می‌فهمند، داشتن رئیس‌جمهوری هیجانی که تصمیمات غیر‌کارشناسی برای کشور و… می‌گیرد، چطور می‌تواند یک کشور را به سمت پرتگاه سوق دهد.

در ادامه تصاویر مربوط به این سفر را می بینید:

(نمایش کل : ۷۱ - نمایش امروز : ۱)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۱۱-۱۶ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.