چرا مدیریت تئاتر همچنان مدیران ناسور، خالتور و غیرقابل اعتماد رابه خود می بیند؟

۱۳۹۵-۱۱-۱۳ فرهنگ

چرا مدیریت تئاتر همچنان مدیران ناسور، خالتور و غیرقابل اعتماد رابه خود می بیند؟

۲۴ آنلاین – ماهور جاودانی؛ هر از گاهی در وادی هنرهای نمایشی اتفاقاتی رخ می دهد که خانواده تئاتر بر حسب اینکه شاید فرجی شود و بابی گشوده گردد، به آن امیدوار می شوند. و این تصور و خیال به یک فصل نرسیده به جرگه ی خاطرات گذشته می پیوندد و همچنان به امید اتفاق دیگری ، روز و شب سپری می شود.

در واقع چرخه ی مدیریت تئاتر همیشه نا کارآمد بوده است، چرا که خود خانواده مدیریتی هنر های نمایشی اذعان دارد که بعد خلافت دکتر علی منتظری، دیگر هنرمندان این عرصه روی خوش ندیده اند…و اگر هم دیده اند، اندک بوده اند!

در واقع این نکته از آنجا به ذهن حقیر خطور کرد که در خلال برگزاری سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر به صورت گذرا با دوستان منتقد خود برای دیدن چند نمایش ملی و بین المللی به سالن های تئاتر شهر، سنگلج، مولوی و ایرانشهر رفته بودم…

بالجبار تاقبل از آغاز نمایش می بایست در هوای سرد، چمباتمه می نشستیم، و جالب بود اتفاقات پیرامونی سالن ها در این ایام…

بازار سیاه فروش بلیط، استفاده از بند” پ” برای ورود به سالن، آثار ضعیف ایرانی و خارجی ، دورهمی بچه های تئاتر خیابانی و انتقاد از انتخاب داوران این دوره، اعلام نکردن کاندیداها به ویژه هنرمندان استانی و بلاتکلیفی برای ماندن و رفتن ، صدور کارت وی ای پی با سفارش مدیر تئاتر شهر، موضوع قراداد های مالی گروه تصویر برداری و اختتامیه جشنواره و از همه ناراحت کننده حضور کمرنگ هنرمندان فعال و پیشکسوت و از این قبیل پچ پچ ها در کنار فضای سرد و بی روح جشنواره ، ناراحتم کرد…

از خودم پرسیدم سال های قبل هم که همین بوده .پس کی قرار است این مدیران ناسور، خالتور و غیر قابل اعتماد، میز و صندلی خود را در جایی دیگر پیدا کنند و این خانواده را به حال خود بگذارند. ..

واقعا آن روز را خانواده هنر های نمایشی خواهند دید؟

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۱۱-۱۳ فرهنگ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.