سوگ سیاوشان در کنسرت علیرضا قربانی

۱۳۹۵-۱۱-۰۹ فرهنگ

سوگ سیاوشان در کنسرت  علیرضا قربانی

علیرضا قربانی خواننده سنتی شب گذشته در حالی در برج میلاد روی صحنه رفت که کنسرتش با یک دقیقه سکوت برای احترام به آتش نشان های شهید آغاز شد.
علیرضا قربانی بعد از حضور روی سن گفت: هفته گذشته و در جریان فاجعه ساختمان پلاسکو جمعی از آتش‌نشانان غیور و مردم جان خود را از دست دادند. ما هم برای ادای احترام به این عزیزان در این کنسرت قطعه “سوگ” را اجرا خواهیم کرد. اثری که حدود پانزده سال پیش آن را با شعری از افشین یداللهی و موسیقی فردین خلعتبری تولید کردیم. همچنین اکنون از شما می‌خواهم تا یک دقیقه به احترام درگذشتگان و خانواده‌های داغدار این حادثه سکوت کنید.

ترانه جذاب این قطعه که در رثای قهرمانان این واقعه اسف‌بار بود به همراه ملودی محزون کار با تصاویری از عملیات امداد و نجات در پلاسکو همراه شد که از نمایشگرهای سالن پخش شد.

بعد از اجرای قطعه اول در آغاز قطعه دوم پیانونوازی بهنام ابوالقاسم و سپس همراهی گروه کر در ادامه قطعه “نگاه” تقدیم مخاطبان شد.”مهتاب‌تر از باران” سومین انتخاب علیرضا قربانی و گروهش برای حاضران بود، اثری که چند سال پیش به گوش مخاطبان رسید و سال گذشته نسخه ارکسترالش در آلبوم “من عاشق چشمت شدم” قرار داشت.

در ادامه کنسرت قطعات “راز”، “دریای بی‌پایان”، “دوستت دارم” و “ایران” اجرا شدند.

قطعه “پرده‌نشین” که پیش از این با همین نام برای یک سریال با بازی فرهاد آئیش، ویشکا آسایش، محسن کیایی و.. از شبکه اول سیما استفاده شده بود با اجرا در سالن با استقبال فراوانی رو‌به‌رو شد. “صبح آزادی” قطعه بعدی این کنسرت بود.

“شب دهم”، “ارغوان” و “من عاشق چشمت شدم” سه قطعه‌ای بودند که در میان طرفداران این خواننده جایگاه متفاوتی دارند و در این کنسرت هم از ابتدا تا پایان با همخوانی حاضرین همراه می‌شد.

علیرضا قربانی در پایان کنسرت هم با یادی از زنده‌یاد “همایون خرم” قطعه “از من بگذر” ساخته این آهنگساز شهیر را به عنوان اولین قطعه “بیز” اجرا کرد.

قطعه “کیمیا” ساخته آرمان موسی‌پور و  “من عاشق چشمت شدم” جزو قطعاتی بودند که خارج اپرتوار اجرا شدند

امین غفاری، آرش اسدنژاد، پوریا اوسانلو، فرمهر بیگلو، نگار فرجی، نیلوفر محبی، امین عطایی، محسن عبادی، آناهیتا خانزاده، آنیتا واحدی مروستی، پریسا پیرزاده و پیمان ابوالحسنی، آتنا اشتیاقی، نگار نوراد فرشید پاتینیان، شقایق صادقیان، سایوری شفیعی، مهسا یوسفی‌نژاد، بهتاش ابوالقاسم، آرمین خیردان، سامان صمیمی هم اعضای گروه ارکستر را تشکیل می‌دادند.

روشنک کی‌منش، یکتا اعتمادی، آیدا روزبهانه، پریا شکوهی، عماد عامرکاشی، کامران اروج‌زاده، محمد حقیقی و حامد شکرانی هم در اعضای گروه کُر بودند.

علی مرادخانی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مهمان ویژه این برنامه بود. او بعد از پایان برنامه در پشت صحنه به خواننده و تمامی اعضای گروه خسته نباشید گفت.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۱۱-۰۹ فرهنگ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.