یک بازیگر اسطوره‌ای درگذشت

۱۳۹۵-۱۱-۰۹ فرهنگ

یک بازیگر اسطوره‌ای درگذشت

«جان هرت» بازیگر نامزد دو جایزه اسکار انگلیسی در سن ۷۷ سالگی درگذشت.

به گزارش ایسنا به نقل از اسکرین، «جان هارت» که بازی در فیلم‌هایی چون «مرد فیل‌نما»، «قطار سریع‌السیر نیمه شب» و «مردی برای تمام فصول» را در کارنامه داشت، پس از چند سال مبارزه با بیماری سرطان لوزالمعده در ۷۷ سالگی از دنیا رفت.

وی اخیرا در فیلم «جکی» با بازی «ناتالی پورتمن» در نقش یک کشیش مقابل دوربین رفته بود و پیش از مرگش نیز مشغول بازی در فیلم جنگی «تاریک‌ترین ساعت» ساخته «جو رایت» بود که در آن ایفاگر نقش «نویل چمبرلین» نخست وزیر اسبق بریتانیا بود.

«مل بروکس» که فیلم‌ «تاریخ جهان: قسمت اول» با بازی «هرت» را بر عهده داشته در واکنش به مرگ این بازیگر انگلیسی گفت: هیچ کس نمی‌توانست «مرد فیل‌نما» را به یادماندنی‌تر از «جاتن هرت» بازی کند و او این فیلم را به اثری جاودان تبدیل کرد.

«جان هرت» متولد ژانویه ۱۹۴۰، برای اولین نقش عمده خود در سال ۱۹۶۶ و در فیلم «مردی برای تمام فصول» به شهرت رسید و پس از بازی در چند نقش دیگر، در فیلم «قطار سریع‌السیر نیمه‌شب» مقابل دوربین «آلن پارکر» رفت و موفق به کسب جایزه گلدن گلوب، بفتا و اولین نامزدی در جوایز اسکار شد.

«جان هارت» پس از بازی در یکی از نقش‌های اصلی فیلم «بیگانه» ساخته «ریدلی اسکات»، در فیلم «مرد فیل‌نما» ساخته «دیوید لینچ» در سال ۱۹۸۰ بازی کرد و این نقش دومین نامزدی اسکار و گلدن گلوب و همچنین جایزه بفتای بهترین بازیگری را برای او به امغان آورد.

«مرد مرده»، «تماس»، «شاه‌کلید»، «قصه یک آدمکش»، «ایندیانا جونز و قلمرو جمجمه بلورین»، «برف شکن»، «اعتراف» و «دکتر هو» از جمله دیگر فیلم‌هایی هستند که «جان هارت» در طول دوران فعالیت هنری خود در آنها به ایفای نقش پرداخت.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۱۱-۰۹ فرهنگ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.