ترک‌ها به دنبال انتقال کارخانه‌هایشان به ایران هستند

۱۳۹۵-۱۱-۰۶ اقتصاد

دبیر شورای مشترک بازرگانی ایران و ترکیه اعلام کرد که بسیاری از کارخانه‌های تولیدی ترکیه‌ای به دلیل شرایط نا امنی که در این کشور وجود دارد، علاقه مند هستند که تولیدات خود را در ایران انجام دهند.

سید جلال ابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: روابط ایران با ترکیه در دوره تحریم‌ها به گونه‌ای بود که ایران کالاهای زیادی از طریق ترکیه از کشورهای اروپایی وارد کرد و ترکیه هم در این زمینه سود برده است و می‌توان گفت که یکی ازعلت‌های اصلی شکوفایی اقتصاد ترکیه در دوره تحریم و حتی در دوره‌های دیگر ایران بوده که بیشترین خریدها را از ترکیه انجام داده است.

به گزارش ۲۴ آنلاین ، وی ادامه داد: این امر باعث شکوفایی بسیاری از شرکت‌های ترکیه شد. درحال حاضر نیز ترک‌ها به دلیل اینکه اقتصاد ترکیه را برای خود امن نمی‌دانند علاقه‌مند هستند کارخانه‌های خود را به ایران بیاورند و تولیدات‌شان را در کشور ما انجام دهند.

دبیر شورای مشترک بازرگانی ایران و ترکیه اضافه کرد: اکنون پیشنهاداتی از طرف کارخانه‌های ترکیه در زمینه‌های چون مواد شیمیایی، لباس، صنایع تبدیلی و تولیدات توری‌های صنعتی وجود دارد که محصولات خود را در ایران تولید کنند.

ابراهیمی افزود: به همین منظور کارخانه‌های ترکیه‌ای دو استان ایران یعنی خراسان رضوی و آذربایجان شرقی و همچنین حوزه مناطق آزاد شمال کشور را برای تولیدات‌شان مد نظر دارند.

وی تصریح کرد: این امر نشان‌دهنده این است که پس از برجام شرایط اقتصاد ایران با ترکیه به کلی متفاوت است. ایران به سوی اقتصاد بهتری حرکت می‌کند و ترکیه با توجه به شرایط پیش آمده شرایط اقتصادی مطلوبی ندارد. ترکیه امروز نمی‌توانو به طور آزاد به روسیه رفت و آمد کند و به راحتی ویزا دریافت کند، این مسائل باعث شده است که اقتصاد ترمیه با مشکلاتی مواجه شود.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۱۱-۰۶ اقتصاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.