نقدینگی کشور ۱۱۲۲،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان شد

۱۳۹۵-۱۱-۰۵ اقتصاد

تازه‌ترین روایت رسمی بانک مرکزی از شاخص‌های اقتصادی در تابستان سال جاری نشان می‌دهد در این مدت، کل بدهی‌های خارجی ۷۹۱۰ میلیون دلار بوده است. نقدینگی هم با رشد ۲۸.۶ درصدی ۱۱۲۲ هزار میلیارد تومان شد.

تازه‌ترین روایت رسمی بانک مرکزی از شاخص‌های اقتصادی در تابستان سال جاری نشان می‌دهد در این مدت، در بخش خارجی، تراز حساب جاری به ۸۶۹۰ میلیون دلار رسیده و تراز بازرگانی (حساب کالا) نیز ۱۰۶۴۹ میلیون دلار است.
ضمن آنکه کل بدهی‌های خارجی ۷۹۱۰ میلیون دلار و متوسط نرخ دلار آمریکا در بازار بین بانکی فصل تابستان هم ۳۰۶۸۶ ریال بوده است.
همچنین آمار بانک مرکزی نشان می‌دهد که نقدینگی در تابستان امسال یعنی شهریور ۹۵ نسبت به پایان سال قبل ۱۰,۴ درصد، پول ۸.۳ درصد، شبه پول به میزان ۱۰.۷ درصد و سپرده‌های بخش غیردولتی نیز ۱۱.۲ درصد رشد یافته است. نرخ رشد نقدینگی در یک سال منتهی به شهریور امسال به ۲۸.۶ درصد و حجم نقدینگی به ۱۱۲۲ هزار میلیارد تومان رسید.
بررسی ارقام مربوط به وضع مالی دولت نشان می‌دهد که درآمدها در تابستان امسال به میزان ۳۷۸,۴ هزار میلیارد ریال و پرداخت‌های هزینه‌ای نیز به میزان ۵۸۲.۲ هزار میلیارد ریال بود. در عین حال، واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای ۲۰۲.۵ هزار میلیارد ریال، تملک دارایی‌های سرمایه‌ای ۱۲۰.۹ هزار میلیارد ریال و کسری تراز عملیاتی و سرمایه‌ای نیز ۹۳.۸ هزار میلیارد ریال بوده است.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۱۱-۰۵ اقتصاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.