خواستگار قلابی با تلگرام از چندین دختر ۳۰۰میلیون تومان کلاهبرداری کرد

۱۳۹۵-۱۱-۰۵ حوادث

خواستگار قلابی با تلگرام از چندین دختر ۳۰۰میلیون تومان کلاهبرداری کرد

اواخر مهرماه امسال دختر جوانی به نام آرزو به اداره پلیس پایتخت رفت و مدعی شد خواستگارش کلاهبردار از آب درآمده است. او در توضیح ماجرا گفت: چند‌ماه پیش از طریق تلگرام با پسری به نام بهنام آشنا شدم. اوایل فقط با هم چت می‌کردیم اما مدتی که گذشت بهنام مرا به رستورانی دعوت کرد تا برای نخستین بار یکدیگر را ملاقات کنیم. آن روز با دیدنش به او علاقه‌مند شدم.

او می‌گفت مهندس عمران است و در کار ساخت‌وساز و برج‌سازی‌ فعالیت دارد. من هم کاملا به او اعتماد کردم تا اینکه مدتی بعد بهنام از من خواستگاری کرد و من که بی‌صبرانه منتظر شنیدن این جمله بودم، به او جواب مثبت دادم. وی گفت: یک هفته پس از آن بهنام با اصرار من، به همراه پیرزنی که می‌گفت مادرش است به خواستگاری‌ام آمد. او مدعی بود، وقتی کودک بوده پدرش فوت شده و از آن روز به بعد همراه مادرش زندگی می‌کرده است.

من هم حرف‌هایش را باور کردم و قرار شد سال بعد مراسم عروسی‌مان را جشن بگیریم اما خبر نداشتم همه اینها نقشه بهنام برای کلاهبرداری است. نقشه‌اش این بود که می‌گفت در اطراف تهران پروژه‌ای در دست احداث دارد. او به بهانه پیش فروش یکی از واحدهای آپارتمانی طی چندین مرحله مبلغ ۱۵۰میلیون تومان پول از من گرفت. من هم با خیال راحت این مبلغ را به او دادم تا اینکه مدتی بعد یکباره ناپدید شد و دیگر جواب تلفن‌هایم را نداد. هرچند هیچ خبری از او نداشتم اما فکرش را نمی‌کردم که قصد فریبم را داشته باشد، اما وقتی چندین روز گذشت و خبری از او نشد فهمیدم که فریب یک کلاهبردار را خورد‌ه‌ام.

با اعلام این شکایت، پرونده به دادسرای ناحیه ۱۲تهران فرستاده و با دستور قاضی پرونده تحقیقات برای دستگیری خواستگار شیاد آغاز شد. درحالی‌که بررسی‌ها در این خصوص ادامه داشت شکایت مشابه دیگری پیش روی تیم تحقیق قرار گرفت که نشان می‌داد دختر دم‌بخت دیگری با همین شگرد در دام خواستگار قلابی گرفتار شده و به بهانه خرید آپارتمان در اطراف تهران، بیش از ۱۵۰میلیون تومان از سرمایه‌اش را در اختیار بهنام قرار داده است.

  • دستگیری

با انجام چهره‌نگاری مشخص شد که بهنام ۳۴ساله سابقه‌دار است و ۲سال پیش با همین شگرد چند دختر دم‌بخت را فریب داده است. او که تا سیکل بیشتر درس نخوانده، خود را مهندس جا‌می‌زد و با چرب‌زبانی اعتماد طعمه‌هایش را جلب می‌کرد. جست و جو برای شناسایی او در پاتوق هایش ادامه داشت تا اینکه مدتی قبل مأموران موفق به دستگیری او شدند.

متهم وقتی به دادسرای ناحیه ۱۲تهران منتقل شد و پیش روی بازپرس پرونده قرار گرفت به کلاهبرداری ۳۰۰میلیونی در نقش خواستگار اقرار کرد و گفت: با طعمه هایم از طریق تلگرام آشنا شدم و پس از آن به بهانه اینکه مهندس هستم اعتمادشان را جلب کردم. وقتی از آنها خواستگاری کردم چشم بسته قبول کردند و حتی مجبور شدم با اصرار یکی از طعمه هایم به خواستگاری‌اش بروم. چون خانواده‌ام در شهرستان هستند مجبور شدم مادربزرگ دوستم را در نقش مادرم به خواستگاری ببرم.

وی گفت: پول‌های طعمه‌هایم هم در حسابم بود و می‌خواستم به خارج از کشور فرار کنم که گیر افتادم. به گزارش همشهری هم‌اکنون متهم با قرار قانونی در اختیار مأموران اداره آگاهی پایتخت قرار گرفته و تحقیقات در این خصوص ادامه‌دارد.

 

منبع:همشهری

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۱۱-۰۵ حوادث

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.